Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Kapusta czerwona wciąż nieźle

2013-11-20 09:00

Ceny kapusty czerwonej spadały we wrześniu i w październiku. W listopadzie miało być stabilnie, ale nie do końca się udało. Średnia cena w dużym hurcie zeszła od początku bieżącego miesiąca z poziomu 1,10 zł/kg do 1,05 zł/kg.

Ale to już ostatnie akordy tendencji spadkowej. Ceny wyraźnie się stabilizują, Tele że ta stabilizacja jest nieco przesunięta w czasie.  W poprzednich latach wypadała w końcówce października. Jednak to, iż trend spadkowy gaśnie widać wyraźnie. We wrześniu średnia cena spadła aż o niemal połowę (44,0 proc.), w październiku o 21,4 proc/ Spadek listopadowy to zaledwie 4,5 proc.

I warto pamiętać, że pomimo tych spadków wciąż, w tym sezonie, jest drożej niż w analogicznym okresie roku 2012 i 2011. I to o 90,9 proc. w stosunku do roku ubiegłego oraz aż o 200 proc. w stosunku do roku 2011.

Zatem prognoza mówiąca o stabilizacji jak najbardziej pozostaje aktualna. Tym bardziej, że analogiczny rozwój sytuacji widać na rynku holenderskim, gdzie w eksporcie ceny kapusty czerwonej zatrzymały się na poziomie 6,20 – 6,25 euro/25 kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE