Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Kapusta czerwona znów w tarapatach

2016-07-18 10:00

Kapusta czerwona znów jest w tarapatach. Producenci i handlowcy zgodnie przyznają, że w lipcu jest ona prawie niesprzedawalna. A piszemy „znów”, bo tak samo było w zeszłym roku i kilku wcześniejszych sezonach. Lipiec nie jest łaskawy dla handlu czerwoną kapustą, a patrząc na ceny to i tak jest obecnie nieco lepiej niż w lipcu roku 2015.

Wówczas ceny sprzedażowe na koniec lipca spadły do 0,65 – 0,75 zł/kg. teraz jest to jeszcze 0,80 – 1,10 zł/kg zależnie od jakości i regionu kraju. Tendencja jest nadal zniżkowa, bo jak wspomniano wyżej, popyt na tę kapustę jest gorzej niż marny.

Co nie oznacza wszakże, iż marne ceny są przesądzone i na resztę sezonu. Pogoda może tu wiele namieszać. Zresztą już miesza, bo kapusty są masowo zjadane przez szkodniki, a to wynik takich, a nie innych warunków synoptycznych. W rezultacie coraz większym problemem jest dostęp do ładnego towaru. Ładna kapusta biała już zyskuje na wartości. Może i ceny czerwonej zaczną się różnicować pod tym względem.

Ale wzrost cen tej kapusty, o ile w ogóle przyjdzie, to pojawi się nie od razu. Bardzo prawdopodobne jest, iż trzeba będzie na to poczekać jeszcze około miesiąca co najmniej. na razie na rynku mamy wakacyjny zastój, który jeszcze pogłębił problemy z popytem na czerwoną kapustę.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE