Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Pietruszka – problemy z popytem

2019-09-04 12:45

Producenci i handlowcy narzekają na niskie zainteresowanie pietruszką na polskim rynku warzyw świeżych, co przekłada się na ceny tego warzywa. Nie tylko zresztą konsumenci nie są już zainteresowani pietruszką w tak dużym stopniu, jak to miało miejsce na początku bieżącego sezonu (nie mówiąc o sezonie poprzednim). Wraz ze spadkiem cen pietruszka zniknęła z mediów elektronicznych i portali społecznościowych.

Gdy nie jest już „kosmicznie” droga, to nie jest przedmiotem masowego zainteresowania. Znów jest skromnym warzywem, po prostu częścią naszej diety. Życie tym samym zniwelowało histerię, która pojawiała się wraz informacjami o pietruszce w cenach powyżej 20 zł/kg w detalu.

Teraz zrobiło się „normalniej” pod względem cen, ale, jak wspomnieliśmy wyżej, przede wszystkim ze względu na bardzo niski popyt. Nie tylko na samą pietruszkę, bo problem dotyka wszystkich korzeniowych. Jeśli bowiem chodzi o dostępność pietruszki, to nie ma tu mowy o jakiejś nadpodaży. Wydaje się, że dojdzie wreszcie do trwałego ochłodzenia, to popyt powinien się poprawić. Zwłaszcza, że skończyły się wakacje. Na razie ceny sprzedażowe mytej pietruszki to w dużym hurcie przedział 2,80 – 5,00 zł/kg, co oznacza, że średnia cena jest niższa niż rok temu (o 13,3 procent). Widać to na naszym wykresie poniżej.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE