Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Pietruszka zgodnie z przewidywaniami

2013-11-13 16:51

W tym roku ceny pietruszki spadały również przez cały wrzesień i w październiku. Taki rozwój sytuacji był niepokojący z punktu widzenia producentów. Ale wydaje się, że ten dłuższy trend spadkowy mógł być wynikiem tego, że w bieżącym roku opóźniony był cały sezon, a więc i poszczególne etapy zmian sezonowych. Tak można sądzić analizując wykres cen pietruszki w hurcie na tle dwóch poprzednich lat (patrz poniżej).

Ceny w tym roku spadały we wrześniu i październiku, to fakt. Ale trend zaczął się później, a dodatkowo startował z wyższego poziomu niż w latach poprzednich. W rezultacie nawet przedłużony nie zbił cen do poziomu tak niskiego, jak w 201 i 2011 roku. Na razie minimum ceny średniej okazało się być na poziomie 2,05 zł/kg.

Na przełomie października i listopada ceny nieco odbiły w górę. Obecnie pietruszka myta najczęściej oferowana jest po 2,00 – 2,20 zł/kg. Ale należy pamiętać, że jak to w przypadku pietruszki rozbieżności cen ze względu na jakość są znacznie większe i ceny potrafią sięgać 2,50 – 2,60 zł/kg.

Patrząc na wykresy cen widać, że najprawdopodobniej okres znaczących zmian cenowych jest już za nami. Obecnie, do końca roku należy się raczej spodziewać stabilizacji przeplatanej ograniczonymi korektami w górę i w dół.

Słowa kluczowe: pietruszka, ceny pietruszki, warzywa
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE