Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 11 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2584 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Zmiana trendu w cenach kalafiorów?

Kalafiory
  |   Źródło:
Wiele wskazuje na to, że najbliższe dni przyniosą zmiany w sytuacji na rynku kalafiorów. I to zmiany przeciwne do tych, jakie w tym segmencie miały miejsce od końca maja.

Jeszcze do wczoraj trwał spadek cen kalafiorów na polskim rynku hurtowym. Wygląda jednak na to, że kolejne dni przyniosą zmianę tej tendencji o sto osiemdziesiąt stopni. Kalafiory zamiast dalej tanieć zaczną drożeć. Dlaczego?

Przez pierwszą dekadę czerwca pogoda działała na korzyść szybkiej wegetacji kalafiorów i podaż tych warzyw na polskim rynku hurtowym dość gwałtownie rosła. Na początku bieżącego tygodnia kalafiorów było na tyle dużo, że ich ceny sprzedażowe zaczynały się od 1,40 zł/szt. (oczywiście za te o drobniejszych różach, kal. 8).

Teraz jednak sytuacja wygląda już odmiennie. Szybkie dojrzewanie spowodowało kumulację podaży tych wczesnych kalafiorów, a teraz ich dostępność na rynku maleje i to też dość dynamicznie. Od wczoraj ceny rosną, a będą rosły jeszcze bardziej, bo w najbliższych dniach będziemy mieć lukę w podaży. Poza tym upalna aura nie wpływa korzystnie na jakość warzyw, co dodatkowo ograniczy dostępność ładnego kalafiora i wpłynie na ceny. Dziś rano ceny sprzedażowe w dużym hurcie były na poziomie 1,60 – 2,40 zł/szt., zależnie od kalibru. To wzrost o ponad 5 procent.

Podobne
Kalafiory i brokuły
2019-06-06 16:02
Holandia – dobra podaż kalafiorów, a co z brokułami?
Na pustym holenderskim rynku sprzedaż kalafiorów idzie bardzo gładko, a niska podaż brokułów sprawia, że na większy handel tymi warzywami trzeba jeszcze poczekać, mówi, dla portalu www.freshplaza.com, Robert Vogel z AGF Direct z Zwaagdijk.
czytaj więcej
Kalafiory
2019-06-05 13:57
Kalafiory – ceny jak przed rokiem
Początek czerwca przyniósł znaczącą zmianę sytuacji cenowej w hurtowym handlu kalafiorami. Scenariusz tych zmian wydaje się niemal identyczny jak ten sprzed roku.
czytaj więcej
Kalafiory
2019-05-30 13:07
Kalafiory – ceny wysokie, ale…
Początek tegorocznego sezonu polskich kalafiorów przebiega pod znakiem dość wysokich cen. Ale jak ceny te wypadają w porównaniu z latami poprzednimi?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.