Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 25 września 2020. Od wczoraj dodano 2651 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Sałata lodowa ponownie droższa

Sałata lodowa
  |   Źródło:
W tym sezonie ceny importowanej sałaty lodowej nie rozpieszczają polskich konsumentów. Jak teraz wygląda sytuacja w hurtowym handlu tym warzywem?

Obecny sezon dla importowanej sałaty lodowej na pewno nie należy do najlepszych. Jak nie problemy z pogodą, które powodują spadek bieżących zbiorów, to perturbacje cenowe. Łatwo nie mają producenci w Hiszpanii, ale też łatwo nie mają konsumenci, bo ceny tej sałaty częściej są wysokie niż niskie.

Tak jest i obecnie. Sałata lodowa znów drożeje. Jej ceny w hurcie rosną od początku nowego roku, a przyczyną zmian jest kapryśna pogoda. Przez całe południe Europy przetoczyły się ostatnio masy zimnego powietrza, a nawet doszło do znacznych opadów śniegu.

Skutek – znów mamy górkę cenową i to na średnim poziomie wyższym niż podczas całego zeszłorocznego sezonu importowego. Obecnie ceny ładnej sałaty lodowej sprowadzanej z Hiszpanii to poziom 4,00 – 4,60 zł/szt. Nieco tylko niższy niż ten w czasie górki cenowej z listopada 2018 roku. Wtedy w szczycie średnia wynosiła 4,40 zł/szt., teraz 4,30 zł/szt. Ale nie jest powiedziane, że to koniec zwyżki.

Przypomnijmy także przy okazji, że obecne ceny, chociaż relatywnie wysokie, dalekie są jeszcze od rekordu z ostatniego dziesięciolecia. W styczniu 2017 roku kryzys podażowy na rynku sałaty lodowej był tak głęboki, że jej główka w polskim hurcie kosztowała średnio 9,00 zł.

Podobne
Sałąta lodowa
2018-11-20 13:20
Sałata lodowa znowu droga
Przez chwilę było taniej, ale tylko przez chwilę. Ceny sałaty lodowej znów powędrowały w górę.
czytaj więcej
Sałata
2018-11-14 16:00
Import sałaty po II. kw. 2018 r.
Wzrost ilości importowanej sałaty rok do roku, ale przy jednoczesnym spadku wartości tego importu. Analizujemy dane GUS za pierwsze półrocze 2018 roku.
czytaj więcej
Sałata lodowa
2018-09-26 13:33
Tańsza sałata lodowa
Na hurtowym rynku sałaty lodowej w Polsce mamy wyraźny trend spadkowy cen. Czy to jednak oznacza, że sałata ta już jest tania?
czytaj więcej
Sałata
2018-09-11 13:27
Holandia – poprawa w podaży sałaty lodowej
„Już Mieliśmy zacząć sprowadzać sałatę lodową drogą lotniczą", mówi dla portalu www.freshplaza.co przedstawiciel holenderskiej firmy Freeland B. V.
czytaj więcej
Sałata
2018-08-29 13:00
Francja – bardzo niskie zbiory sałaty
Francuska produkcja sałat znalazła się na historycznie niskim poziomie, czytamy na portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Sałata lodowa
2018-08-16 15:32
Droga sałata lodowa
Ten sezon na rynku sałaty z całą pewnością przejdzie do historii. Tak drogo jeszcze nie było.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.