Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Coraz mniej kalafiorów

2020-11-19 10:00

Handel krajowym kalafiorem w dużym hurcie już jest na finiszu. Oczywiście na lokalnych rynkach hurtowych polskie kalafiory z chłodni będą jeszcze dostępne przez kilka tygodni. Zwłaszcza, że tegoroczny sezon z powodu ciepłej jesieni wydłużył się. Ale ostatnie dni przyniosły dość szybką redukcję podaży krajowego kalafiora i widać to po jego cenach.

Jeszcze w pierwszym tygodniu listopada trwał wysyp kalafiora na polskim rynku i jego ceny sprzedażowe (w opakowaniu, „na gotowo”) zjechały do poziomu 1,80-2,40 zł/szt. Potem zaczął się trend zwyżkowy.

I to trend dość dynamiczny, bo obecne ceny sprzedażowe w dużym hurcie to poziom 3,00-4,60 zł/szt., czyli średnio o 81 procent drożej niż w „dołku” z początku listopada. Jest to też o 15 procent drożej niż w tym samym okresie zeszłego roku. Być może jednak jeszcze dojdzie do korekty in minus, gdy na rynku pojawi się większa ilość importu. W Hiszpanii kalafiory ostatnio potaniały. Ceny na aukcjach hurtowych to teraz od około 0,30 euro/szt. do 0,50 euro/szt.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE