Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 1 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 3615 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Stabilne ceny boczniaków?

Stabilne ceny boczniaków?

Fot. M. Mytkowski, Gospodarstwo Uprawy Grzybów
  |   Źródło:
Sytuacja w handlu boczniakami w ciągu całego roku zmienia się tylko nieznacznie i to też wyłącznie okresowo. Mamy zimę, okres pomniejszonej podaży grzybów. Co to oznacza cenowo?

Handel boczniakami trwa praktycznie cały rok, jednak późną wiosną i jesienią ich podaż jest największa. Ceny spadają wówczas nawet o 20 proc. na kilogramie - twierdzą producenci boczniaków.

Zimą natomiast, dla tego produktu notuje się zwyżki cenowe - są one jednak tak naprawdę niewielkie, bo generalnie można powiedzieć, że cenowo gatunek ten należy do jednych ze stabilniejszych świeżych produktów ogrodnictwa oferowanych na polskim rynku.

W maju, czyli w miesiącu najintensywniejszego handlu boczniakami, ceny grzybów na giełdach wahały się w granicach 7,00 – 11,00 zł za kilogram w przypadku grzybów w ofercie luzem, a boczniaki na tackach 250 gramowych kosztowały od 2,00 do 3,00 zł (8,00 – 12,00 zł/kg brutto).

Dziś ceny giełdowe boczniaków są średnio o 22 proc. wyższe - produkt ten w małym hurcie można kupić w cenie 9,00 - 13,00 zł za kilogram - jeśli chodzi o grzyby sprzedawane luzem. Boczniaki na tackach 250 gramowych kosztują od 2,50 do 4,00 zł za tackę (10,00 - 16,00 zł/kg).

 

 

Podobne
Fot. M. Mytkowski, Gospodarstwo Uprawy Grzybów
2014-05-27 15:12
Dobry moment na boczniaka
Choć boczniaki uprawiane są praktycznie przez cały rok, w ich dostępności notuje się swego rodzaju sezonowość. Późną wiosną i jesienią podaż grzybów jest większa, a ceny niższe. To dobry moment na handel.
czytaj więcej
Boczniaki Źródło: boczniaki.wkonskich.pl
2014-03-19 14:22
Rośnie popyt na boczniaka na krajowym rynku
Zainteresowanie kupców boczniakami na krajowych giełdach z roku na rok jest coraz większe. Widać wyraźny wzrost popytu na te grzyby.
czytaj więcej
Źródło: probst-champignons.eu
2014-03-11 12:46
Rośnie zainteresowanie odbiorców zagranicznych boczniakiem
Zainteresowanie odbiorców zagranicznych boczniakami rośnie. Polskie grzyby cenione są praktycznie na całym świecie.
czytaj więcej
Poznać bliżej boczniaka
2014-01-23 14:25
Poznać bliżej boczniaka
Rozmowa z Michałem Mytkowskim, właścicielem Gospodarstwa Uprawy Grzybów, zajmującego się produkcją boczniaka na skalę towarową z Miedzierzy w woj. świętokrzyskim.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.