Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 4 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2187 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Mołdawia chce rozszerzenia listy dostawców jabłek do FR

Jabłka
  |   Źródło:
Mołdawscy sadownicy oczekują, że rosyjski urząd nadzoru fitosanitarnego Rossielchoznadzor rozszerzy listę autoryzowanych dostawców.

Delegacja Rossielchoznadzoru przybyła do Mołdawii na zaproszenie tamtejszej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Żywności ANSA. W tym tygodniu inspektorzy obu urzędów przeprowadzą dodatkową kontrolę przesyłek materiału nasadzeniowego przeznaczonego na eksport na rynek rosyjski. Na podstawie wyników inspekcji i badań laboratoryjnych tych produktów Rossielchoznadzor zadecyduje o zgodności z wymogami aktów regulacyjnych Federacji Rosyjskiej w zakresie zdrowia roślin i zdecyduje o możliwości importu zastrzeżonych partii materiału sadzeniowego z Mołdawii do Federacji Rosyjskiej.

Mołdawskie stowarzyszenia producentów owoców uważają wszelkie kontakty między ANSA i Rosselkhoznadzor za „przydatne z punktu widzenia utrzymywania stałego i konstruktywnego dialogu między urzędami”.

Przedstawiciele stowarzyszeń producentów mają nadzieję, że regularne interakcje między tymi agencjami przyczynią się pośrednio do pozytywnego rozwiązania ich głównego celu w tej chwili: rozszerzenia dostępu mołdawskich eksporterów owoców na rynek rosyjski.

Obecnie specjalna lista autoryzowanych przez Rossielchoznadzor producentów-dostawców owoców, warzyw, itp. z Mołdawii do Rosji składa się z około stu pięćdziesięciu przedsiębiorstw. Strona mołdawska zaproponowała rozszerzenie jej do prawie 500 przedsiębiorstw. W chwili obecnej mołdawskie stowarzyszenia nie dysponują informacjami na temat etapu rozwiązania tego problemu. Jednocześnie, na przykład, niektórzy duzi „nieautoryzowani” producenci jabłek opóźniają moment aktywnej sprzedaży produktów bliżej zimy, mając nadzieję, że do tego momentu uzyskają bezpośredni (bez pośredników) dostęp do rynku rosyjskiego.

Podobne
Jabłka
2019-10-23 12:11
Indie – fakty i mity o rynku jabłek
O nieznanych faktach i typowych nieporozumieniach na temat rynku jabłek w Indiach pisze EastFruit. Pisze też o perspektywach na indyjskim rynku dla jabłek z Ukrainy.
czytaj więcej
Jabłka
2019-10-22 17:00
Rosja – spadek importu jabłek
Rosja zmniejszyła import jabłek w nowym sezonie o 25 procent.
czytaj więcej
Jabłka
2019-10-22 08:00
Dużo marnego jabłka na rynku
Krajowy rynek jabłek deserowych znalazł się w okresie względnie wysokie podaży towaru o przeciętnej i słabej jakości.
czytaj więcej
Jabłka
2019-10-21 14:00
Regionalny rynek jabłek – 42. tydz. br.
Jak kształtuje się sytuacja na rynku jabłek w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Jabłka
2019-10-18 08:00
Mołdawia – brak rąk do zbioru jabłek
W Mołdawii brakuje rąk do zbioru jabłek - zaczyna się sprowadzanie pracowników z Uzbekistanu.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.