Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 8 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3135 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Pierwsze miesiące zbiorów malin są obiecujące

  |   Źródło:
W regionie Werony we Włoszech maliny zbiera się od maja do października. Największy zbiór występuje w maju, w czerwcu, we wrześniu i październiku.

Alessandro Lucchini z firmy „Aurorafruit Consorzio Piccoli Frutti” tak mówi: „Maliny wydają się być coraz bardziej pożądane przez konsumentów. Wynika to między innymi z faktu pojawienia się nowych, atrakcyjnych  i wysokiej jakości odmian. Dlatego postanowiliśmy pójść w tym kierunku. Z handlowego punktu widzenia  czerwiec był zaskakujący - ceny przekraczały średnią z ostatnich 5 lat.”.

Czerwiec był bardzo udany, lecz  maj rozczarował.  Ceny były bowiem niższe. Wynikało to głównie z  obecności na rynku dobrej jakości hiszpańskich malin, sprzedawanych w  agresywnych cenach. Z drugiej strony w lipcu ceny ponownie wzrosły, ponieważ wolumeny spadły.  

Średnie ceny produkcji wahały się między 8,50 a 10,50 euro za kg. Ceny te można łatwo zweryfikować, ponieważ rynek jest ogólnie jednolity. Zalecam ostrożność podczas sprawdzania ofert, które wydają się zaskakujące, na przykład dwa razy wyższe niż wcześniej wspomniane kwoty -podsumowuje Alessandro Lucchini.

Słowa kluczowe: maliny, Włochy

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.