Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 9 lipca 2020. Od wczoraj dodano 3793 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Węgry – prognozy dotyczące zbioru śliwek

  |   Źródło:
Wszystko wskazuje na to, że w tym roku zbiory śliwek na Węgrzech uplasują się powyżej tegorocznej średniej, choć plantatorzy zbierają od 60 do 65 000 ton z 6600 hektarów, zależnie od odmiany i regionu.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku zbiory śliwek na Węgrzech uplasują się powyżej tegorocznej średniej, choć plantatorzy zbierają od 60 do 65 000 ton z 6600 hektarów, zależnie od odmiany i regionu.

Wpływ na tę sytuację mają warunki pogodowe: wyjątkowo sucha i mroźna wiosna, a następnie chłodny, deszczowy maj, skutkujący poważnymi stratami w czerwcu.  Najważniejszymi obszarami produkcji śliwki na Węgrzech są regiony Bács-Kiskun, Pest i Szabolcs-Szatmár-Bereg. 

Około 80% produkcji śliwki na Węgrzech kierowana jest na rynek krajowy, a pozostałe 20% - na eksport.  
Węgry odpowiadają obecnie za 4-5% całkowitej produkcji śliwki w UE, która kształtuje się w ostatnich latach na poziomie 1,3-1,6 mln ton.

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.