Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020. Od wczoraj dodano 3166 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Gdzie rosną pomarańcze w Hiszpanii?

Gdzie rosną pomarańcze w Hiszpanii?
  |  

Hiszpania jest na pierwszym miejscu pod względem wielkości dostaw pomarańczy do Polski. Główne sady pomarańczy znajdują się w Walencji – głównie na wybrzeżu Costa de Valencia (okolice Cullera, Paterna) oraz w okolicy Ribera Baja, Cullera, Corbera, Algemesi, Alzira i Alginet.

W Andaluzji pomarańcze uprawia się w prowincjach: Almeria, Malaga, Kordoba, Kadyks, Granada, Sewilla, Huelva (okolice Lepe, Palos de la Frontera, Cartaya, Moguer, Isla Cristina).

Kolejne pomarańczowe zagłębie Murcja jest bardzo małym regionem, plantacje pomarańczy można tam spotkać niemalże na każdym kroku; największe znajdują się w okolicach Jumilla, Alhama, Molina de Segura, Yecla, Torana i Lorca.

Źródło: fresh-market.pl na podstawie www.pracownicysezonowi.pl

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.