Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 9 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 1936 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Mołdawia – koniec sezonu śliwek

śliwki
  |   Źródło:
W Mołdawii zakończył się sezon handlu śliwkami ze zbiorów 2018 roku, pisze portal east-fruit.com.

Według przedstawicieli organizacji producentów rolnych, w ostatnim tygodniu lutego i pierwszym tygodniu marca 2019 roku mołdawskie supermarkety będą sprzedawać ostatnie partie zeszłorocznych śliwek. Produkt ten wszedł do krajowego handlu detalicznego z kilku przedsiębiorstw rolnych, które mają chłodnie z kontrolowaną atmosferą gazową.

Pracownicy supermarketów zauważają zaskakująco wysoką jakość ostatniej śliwki z ubiegłorocznej uprawy (głównie owoce odmian Stanley i President). Zwłaszcza, że ​​został zebrany prawie cztery miesiące temu. Eksperci tłumaczą tę okoliczność faktem, że niektóre przedsiębiorstwa ogrodnicze, pomimo trudnej logistyki, zebrały owoce z drzew na czas i prawidłowo przygotowały je do przechowywania w środowisku gazowym.

Niemniej eksperci zwracają uwagę, że te późno zebrane, wyjęte z chłodni śliwki, na półkach supermarketów zachowują akceptowalne właściwości przez nie więcej niż tydzień. Biorąc pod uwagę ten czynnik, supermarkety oferowały za nawet bardzo dobrej jakości śliwki o wysokich parametrach, nie więcej niż 6 - 7 lejów/kg (0,36-0,42 USD/kg, 1,31 – 1,54 zł/kg).

Według wstępnej oceny Krajowego Biura Statystycznego Republiki Mołdawii produkcja śliwek w kraju w ubiegłym roku przekroczyła 120 tys. ton.

Podobne
Winogrona
2019-02-25 10:00
Mołdawia – w 2018 eurokwota zrealizowana tylko na winogrona i śliwki
W 2018 roku Mołdawia zrealizowała kwoty eksportu do UE tylko w przypadku winogron i śliwek, pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Śliwki wciąż obecne na giełdzie
2018-12-06 14:05
Śliwki wciąż obecne na giełdzie
Mamy już grudzień, ale w alejkach lokalnych giełd można wciąż spotkać producentów śliwek. Jest to jeszcze towar krajowy, jednak na wykończeniu. A ile kosztują obecnie krajowe śliwki?
czytaj więcej
Handel śliwkami już tylko na giełdach
2018-11-14 17:33
Handel śliwkami już tylko na giełdach
Na giełdach podaż śliwek wciąż pozostaje dość wysoka. Nie mniej jednak widać powoli kończący się sezon. Ile dziś kosztują śliwki i jak wygląda popyt na nie?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.