Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 21 luty 2020. Od wczoraj dodano 2610 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Turcja: producenci owoców tropikalnych przyglądają się rynkowi europejskiemu

  |   Źródło:
Producenci owoców z miasteczka Gazipaşa, położonego na wschód od Alanyi w południowej Turcji zwracają oczy na rynek europejski.

Producenci owoców z miasteczka Gazipaşa, położonego na wschód od Alanyi w południowej Turcji zwracają oczy na rynek europejski. Uzupełniają uprawy bananów owocami tropikalnymi, takimi jak:  liczi, longan, passiflora, mango, papaia, pitaja, a także guawa, kawa i kakao. Eksportują banany i awokado.  W celu zwiększenia produkcji owoców tropikalnych  oraz poszerzenia eksportu założono Spółdzielnię Produkcyjno-Marketingową Owoców Tropikalnych, zrzeszającą już 50 członków. Prezes organizacji, Ali Yalcin, stwierdza: „Jesteśmy centrum tropikalnych owoców w Turcji. Chcemy wprowadzić nowe smaki dla Turków. Interesujemy się również rynkiem europejskim, gdzie owoce tropikalne są bardzo popularne, a eksport z odległych destynacji powoduje spadek jakości oraz podnosi koszty. Kiedy zwiększymy naszą produkcję, będziemy mogli zapewnić ciągłość dostaw.". 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.