Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 25 września 2020. Od wczoraj dodano 3477 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Ananasy coraz droższe

Ananasy coraz droższe

  |   Źródło:
Sytuacja w handlu ananasami generalnie się nie zmienia - owoce nieustannie są dostępne na polskim rynku, zmienia się tylko ich cena.

Trend zwyżkowy cen kostarykańskich ananasów na polskim rynku trwa praktycznie od początku grudnia ubiegłego roku. Ceny rosną powoli, ale sukcesywnie dając finalnie dość spore podwyżki cen - w ciągu dwóch ostatnich miesięcy ananasy zdrożały łącznie o ponad 80 proc.

Podwyżki cen i sytuacja w handlu ananasami jest całkowicie naturalna. Zimą, kiedy znikają owoce z Południa Europy, a „egzotyka” staje się jedyną alternatywą dla ubożejącego w poszczególne gatunki rynku, ceny owoców tzw. południowych rosną. To samo dzieje się i z innymi gatunkami, choćby bananami, trzeba się zatem do tego „zimowego trendu zwyżkowego” przyzwyczaić.

A jak obecnie wyglądają ceny ananasów w małym i średnim hurcie? Podobnie jak w grudniu importerzy oferują ananasy w kilku kalibrach od 6 do 10. I tak za owoce w kalibrze 6 importerzy płacą od 45,00 do nawet 50,00 zł za karton (7,50 - 8,33 zł/kg brutto), a ananasy w kalibrze 10 od 52,00 do 57,00 (5,20 - 5,70 zł/kg brutto).

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.