Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 19 luty 2020. Od wczoraj dodano 4051 ceny w 32 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Ceny arbuzów w górę?

Ceny arbuzów w górę?

  |   Źródło:
Jak obecnie wygląda sytuacja w handlu arbuzami na polskim rynku? Czy owoce te wciąż tak taniej jak jeszcze przed tygodniem?

Sytuacja w handlu arbuzami na rynku zaczyna się zmieniać. W przypadku ofert owoców z Południa Europy, w przypadku których handel skupia się przede wszystkim na sprzedaży giełdowej, ceny w ostatnim czasie zaczęły rosnąć. W ciągu zaledwie tygodnia wzrost cen osiągnął około 25 proc. na kilogramie i dziś dla arbuzów z Grecji, Hiszpanii czy Włoch w małym hurcie obowiązują ceny na poziomie 1,40 do nawet 1,90 zł za kilogram. Jak mówią importerzy ten trend zwyżkowy to wynik kończącego się powoli sezonu na arbuzy w tamtych Reginach Europy i kurczącą się w wyniku tego podaż owoców. Ceny węgierskich arbuzów w małym hurcie można już kupić od 1,20 zł za kilogram.

Zupełnie inna sytuacja ma miejsce w handlu wielkohurtowym. Tu ceny dla odmiany w ostatnim czasie spadły, a oferta rozszerzyła się dodatkowo o arbuzy z Bułgarii. Dziś arbuzy w dużym hurcie m. in. z Rumunii, czy Ukrainy można obecnie kupić już od 0,60 zł za kilogram. Greckie arbuzy w dużym hurcie można kupić w granicach 0,90 – 1,10 zł za kilogram.

W przypadku sieci handlowych, ceny arbuzów są bardzo zróżnicowane. Można bowiem kupić arbuzy i w cenie poniżej złotówki, ale i są markety sprzedający arbuzy dochodzące do dwóch złotych za kilogram.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.