Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 17 luty 2020. Od wczoraj dodano 1450 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ceny arbuzów wciąż w trendzie zniżkowym

  |   Źródło:
Ceny arbuzów na polskim rynku wciąż spadają. Oferta z kolei jest coraz większa. Ile kosztują owoce z poszczególnych krajów?

Sezon arbuzowy na tanią ofertę rozpoczął się wyjątkowo wcześnie i ceny wciąż sukcesywnie spadają. W ubiegłym roku pierwsze owoce z Ukrainy czy Rumunii pokazały się na rynku dopiero na początku lipca, w tym roku już dziś można powiedzieć, że wręcz szturmem zdobywają polski rynek. Dodatkowo bardzo bogatą ofertę stanowią arbuzy z południowej Europy, przede wszystkim z Grecji.

Trzeba przyznać, że choć jest dopiero trzecia dekada czerwca, ceny są na bardzo niskim poziomie – prawie takim co w lipcu ubiegłego roku. Dziś arbuzy z Grecji czy Hiszpanii można kupić w handlu małohurtowym już od 1,20 zł za kilogram do 1,50 zł za kilogram, włoskie owoce są nieco droższe – do 2,00 zł za kilogram, a w przypadku arbuzów z Ukrainy, Węgier czy Rumunii ceny rozpoczynają się od 1,00 groszy za kilogram.

W przypadku handlu w dużym hurcie za arbuzy od naszych wschodnich sąsiadów czy też za arbuzy z Rumunii trzeba zapłacić od 70 do maksymalnie 90 groszy za kilogram, w zależności od odmiany arbuza i wielkości zamówionej partii owoców.

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.