Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 23 luty 2020. Od wczoraj dodano 1651 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Coraz słabiej z jakością

  |   Źródło:
Sezon borówkowy to już praktycznie historia. Fatalna pogoda przyspieszyła tylko jego koniec. Na giełdach można trafić już tylko ostatnie „niedobitki”. A w jakich cenach?

Na rynku zostały już „niedobitki”. Bezpośrednio z pola ostatnie borówki są już dość drobne i często mało dojrzałe, te nieco lepszej jakości to z kolei owoce z chłodni, które jednak prezentują się dobrze bardzo krótko po czym szybko miękną. Generalnie sezon dużymi krokami zbliża się do końca i trzeba się liczyć z tym, że niedługo polskie owoce definitywnie znikną z rynku. Na razie nie pozostało nic innego jak tylko cieszyć się tym co jeszcze jest. A handel borówkami wysokimi ogranicza się obecnie tylko do giełd.

A jakie ceny owoców obowiązują dla borówki na giełdach? Dziś na lokalnych giełdach i rynkach hurtowych plantatorzy oferują borówkę wysoką luzem w cenie od 9,00 do maksymalnie 18,00 zł za kilogram, choć borówek tych lepszej jakości jest naprawdę niewiele. Większość owoców to już blada „drobnica” oferowana do maksymalnie 12,00 zł za kilogram.

 

Podobne
Podaż się kurczy, ceny… różnicują
2017-09-01 14:22
Podaż się kurczy, ceny… różnicują
Sezon na borówkę wysoką wyraźnie się kończy. A jak obecnie wygląda handel tymi owocami? Ile trzeba za nie zapłacić?
czytaj więcej
Powolny trend zwyżkowy?
2017-08-23 14:09
Powolny trend zwyżkowy?
Ceny borówki wysokiej zaczynają rosnąć. Sezon się kończy? Jakie ceny owoców obowiązują dla borówki na giełdach i w eksporcie?
czytaj więcej
Stabilny handel
2017-08-17 13:32
Stabilny handel
Handel borówkami trwa w najlepsze. Podaż pozwala obecnie zarówno na handel giełdowy jak i skup owoców na eksport. A jakie obowiązują dziś ceny?
czytaj więcej
Ukraina: ceny borówki wyższe niż przed rokiem
2017-08-07 16:37
Ukraina: ceny borówki wyższe niż przed rokiem
Ukraińskim plantatorom borówki wysokiej udaje się utrzymać ceny na stabilnym poziomie, pomimo okresowego wzrostu podaży tych owoców. A ile teraz dostają za borówki?
czytaj więcej
Skupują już borówkę na eksport
2017-08-07 14:04
Skupują już borówkę na eksport
Handel borówkami trwa w najlepsze, a podaż owoców pozwala obecnie na rozpoczęcie skupu owoców na eksport. A jakie obowiązują dziś ceny?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.