Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 19 września 2020. Od wczoraj dodano 3215 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Czerwone porzeczki, jedyne się „uchowały”?

  |   Źródło:
Sezon na owoce miękkie trwa. Plantatorzy nie są jednak zadowoleni z sytuacji panującej na rynku. Ceny bowiem są wiele poniżej oczekiwań. A jak wygląda sytuacja w handlu czerwoną porzeczką?

Ceny poszczególnych owoców sezonowych są w tym roku skrajnie niskie. Nawet owoce, które w minionych latach osiągały naprawdę przyzwoite ceny skupu, w tym roku oddawane są przez producentów za pół darmo. Taka właśnie sytuacja ma miejsce w przypadku agrestu, dla którego w tym sezonie obowiązują ceny 6-cio krotnie niższe niż przed rokiem. Prognozy dla czarnych porzeczek także są bardzo złe i z upływem czasu coraz bardziej prawdopodobne.

Patrząc na to co się dzieje na rynku wygląda na to, że jak dotąd jedynym gatunkiem, który w tym roku radzi sobie cenowo i można dobrze go sprzedać jest czerwona porzeczka. Co więcej w ostatnich dniach ceny skupu owoców tego gatunku u pośredników jeszcze nieznacznie wzrosły – w zależności od skupu od około 20 do nawet 50 groszy na kilogramie.

Dziś czerwoną porzeczkę w skupach można bowiem sprzedać w cenie od 1,70 do nawet 2,20 złotych za kilogram, a są nawet skupy dające do 2,40 zł za kilogram, jednak nieliczne. Oznacza to, że bieżące ceny są praktycznie takie same co w ubiegłym sezonie – w roku charakteryzującym się ograniczoną produkcją przez fatalne warunki pogodowe. W zakładach przetwórczych jest o około 50 groszy drożej, a na giełdach ceny czerwonej porzeczki osiągają poziom 4,00 do nawet 6,00 zł za kilogram.

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.