Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 29 maja 2020. Od wczoraj dodano 3933 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Holandia: w sprzedaży limonki z Meksyku i Brazylii

Limonki
Limonki
  |   Źródło:
Holenderscy importerzy oferują obecnie limonki meksykańskie i brazylijskie. Ceny owoców od około dwóch tygodni pozostają stabilne.

Holenderski rynek owoców importowanych jest wyznacznikiem trendów dla całej Europy. Obserwując co dzieje się w Holandii można od razu oszacować sytuację w najbliższym czasie także na polskim rynku. Tak właśnie się dzieje między innymi w przypadku limonek. W połowie listopada limonki u holenderskich importerów kosztowały 4,00 – 4,50 euro za 4,5 kg karton. Od tamtej pory do drugiego tygodnia grudnia ceny nieustannie rosły osiągając pułap 5,50 euro za 4,5 karton limonek z Meksyku i 6,00 euro za 4,5 kg karton limonek z Brazylii.

Obecnie ceny limonek w Holandii ustabilizowały się. W niektórych firmach owoce te nawet staniały o 50 eurocentów na kartonie, co daje na dzień dzisiejszy widełki cenowe w zakresie 5,00 – 5,50 euro za limonki meksykańskie oraz od 5,50 do 6,00 euro za limonki brazylijskie (ceny FOT).

Patrząc na ustabilizowane ceny limonek w Holandii można spokojnie powiedzieć, że owoce te w Polsce także przez pewien czas powinny być oferowane w stabilnych cenach, tj. 42,00 – 45,00 zł za 4,5 kg opakowanie limonek z Brazylii.

Podobne
Limonki źródło: blogspot.com
2013-11-26 19:21
Sezonowość cen limonek w Polsce
Ceny limonek w ciągu roku potrafią rosnąć lub spadać o kilkaset procent na kilogramie. Kiedy owoce te są najtańsze, a kiedy najdroższe?
czytaj więcej
Zielona cytryna
2013-10-04 20:06
Hiszpania: mniejsze zbiory limonek
Cytrusów w tym roku będzie w Hiszpanii więcej jak rok temu, wyjątek stanowią limonki, których będzie mniej jak w ubiegłym sezonie.
czytaj więcej
Wpadli, bo nie wiedzieli, że limonki są małe Źródło:Reuters
2013-09-02 10:21
Niespodzianka w limonkach
45 milionów euro warta jest kokaina, której przemyt udaremniła kolumbijska policja. Tona narkotyku ukryta była w zaklejonych taśmą limonkach - podaje Super Express za agencją prasową Reuters.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.