Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 19 luty 2020. Od wczoraj dodano 4051 ceny w 32 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Lawinowe zwyżki cenowe arbuzów

  |   Źródło:
Sytuacja w handlu arbuzami się zmieniają. Czyżby to już powolne zakończenie sezonu letniego? Nie za wcześnie?

Od pewnego czasu ceny bananów na polskim rynku lawinowo wręcz rosną. Dotyczy to przede wszystkim cen arbuzów z Południowej Europy, które w ciągu tygodnia zdrożały średnio o 15 proc. na kilogramie, a od przełomu lipca i sierpnia br. daje to około 30 proc. na kilogramie.

Dziś dla arbuzów z Grecji, Hiszpanii czy Włoch w małym hurcie obowiązują ceny na poziomie 1,50 do nawet 2,20 zł za kilogram. Jak mówią importerzy ten trend zwyżkowy może się jeszcze pogłębić, ponieważ podaż owoców z południa Europy nieustannie się kurczy. W przypadku cen węgierskich, rumuńskich czy ukraińskich arbuzów w małym hurcie rozpoczynają się od 1,30 zł za kilogram i tu jest jeszcze relatywnie stabilnie.

W handlu wielkohurtowym ceny w ostatnim czasie także wzrosły, jednak nie tak drastycznie jak w przypadku arbuzów południowoeuropejskich w małym hurcie. Dziś arbuzy w dużym hurcie m. in. z Rumunii, Węgier czy Ukrainy można kupić od 0,60 do 0,90 zł za kilogram. Greckich arbuzów w handlu wielkohurtowym już nie ma, ponieważ jak mówią importerzy sezon na nie powoli się kończy. Ich obecność na polskim rynku zakończy się definitywnie za kilka tygodni.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.