Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 20 października 2020. Od wczoraj dodano 2250 ceny w 23 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Malina gruntowa i tunelowa w tej samej cenie

  |   Źródło:
Malina deserowa, sprzedawana grupom producenckim, na początku lipca biła rekordy cenowe. A teraz?

"Oferuję malinę deserową. Sprzedaję ją grupom producenckim. Moja aktualna cena to 21 złotych za kilogram. Owoce są ładnie wybarwione, soczyste, wysokiej jakości. Rok temu zbiór maliny miałem nieco większy w porównaniu z tegorocznym zbiorem, ale stawka jest od ubiegłego roku jednakowa" - mówi plantator z powiatu grójeckiego, województwo mazowieckie.

U niego malina deserowa, ta uprawiana tradycyjnie, w gruncie i ta tunelowa, mają jedną cenę. "Zwykle też zbiory i tunelowej, i gruntowej, rozpoczynałem mniej więcej w tym samym czasie. W tym roku malina gruntowa wyjątkowo późno się pojawiła. Pierwsze owoce w pełni gotowe do zbioru, pokazały się jakieś 2 tygodnie temu, czyli w ostatnim tygodniu sierpnia. Bywały lata, że ta sama malina dawała owoc już na początku sierpnia, nawet pod koniec lipca, a więc w bieżącym roku notuję miesięczne opóźnienie w zbiorach. Przewiduję też, że aktualna niesprzyjająca pogoda skróci sezon zbiorów. Gdy jesień była naprawdę pogodna i dosyć słoneczna, jeszcze pod koniec października zbierałem malinę. W tym roku pewnie zbiór potrwa nie dłużej niż do połowy października, a i tak zakładam, że to wariant optymistyczny. Jakość maliny gruntowej w tym roku jest nieco niższa w porównaniu do lat ubiegłych".

Cena maliny, oferowanej grupom producenckim, utrzymuje się na dość wysokim, jak na tę porę roku, poziomie, lecz i tak spadła. Na początku lipca biła rekordy cenowe. Stawka kształtowała się na poziomie nawet 30 złotych za kilogram.

Słowa kluczowe: malina

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.