Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 25 luty 2020. Od wczoraj dodano 3002 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Czy coś się zmienia w handlu bananami?

  |   Źródło:
Handel bananami trwa nieprzerwanie przez cały rok. Lato jest jednak najtańszym okresem dla tych owoców. A jak jest teraz?

Ceny bananów praktycznie przez całe lato oferowane były przez importerów w naprawdę niskich cenach. Najtańsze owoce w tym czasie można było kupić już od 2,30 zł za kilogram. Zgodnie z prognozami importerów pod koniec sierpnia sytuacja na rynku bananów w Polsce zaczęła się zmieniać i ceny poszły w górę. Tak też się stało i względem leniej „taniochy” banany na początku września były już o 30 proc. droższe. Od tamtej jednak pory trend zwyżkowy cen na razie się nie pogłębił i dziś dla bananów obowiązują ceny na poziomie przełomu sierpnia i września.

W chwili obecnej banany najtańszych marek dostępnych na polskim rynku, u bezpośrednich importerów oferowane są w małym hurcie w cenie od zaledwie 54,00 zł za 18 kg karton brutto, czyli w cenie 3,00 zł/kg brutto. Banany droższych marek kosztują od 57,00 do 67,00 zł za 18 kg karton (3,16 – 3,72 zł/kg brutto). Ceny bananów marki Chiquita w małym hurcie oscylują w granicach od 77,00 do nawet 82,00 zł za 18 kg karton (4,28 – 4,56 zł/kg brutto), czyli także są sporo wyższe niż jeszcze w pierwszej połowie sierpnia.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.