Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 25 luty 2020. Od wczoraj dodano 3002 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Import bananów do Polski w I kw. 2018 roku

  |   Źródło:
Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące importu bananów na polski rynek w I kwartale 2018 roku. Największym dostawcą tych owoców w omawianym okresie był Ekwador.

W minionych latach sytuacja w handlu bananami była bardzo stabilna. W tym jednak roku przez problemy produkcyjne w Ameryce Łacińskiej przez co relatywnie niskie zbiory i wysokie ceny, eksport był nieco ograniczony.

W I kwartale 2018 roku import bananów do Polski wyniósł łącznie niewiele ponad 74,23 tys. ton, co oznacza spadek w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego - wówczas kupiliśmy ponad 80 tys. ton tych owoców.

Największym dostawcą bananów na polski rynek w I kw. 2018 roku, podobnie jak w latach poprzednich, był Ekwador skąd trafiło 42,83 tys. ton owoców – ponad 60 proc. ogółu importu bananów do Polski w omawianym okresie. Na drugim miejscu pod względem wielkości dostaw uplasowała się Kostaryka w importem na poziomie 12,03 tys. ton.

import bananow 1 kw 2018

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.