Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 4 lipca 2020. Od wczoraj dodano 3183 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Borówka amerykańska – ceny w trendzie zniżkowym

  |   Źródło:
Sytuacja na rynku borówki wysokiej się zmienia. Choć zainteresowanie owocami wciąż jest wysokie, ceny w ostatnim czasie dość mocno spadły. Ile obecnie eksporterzy płacą za owoce?

Sezon na borówkę wysoką trwa. Podaż owoców w ostatnim czasie sporo wzrosła, co przełożyło się finalnie na ceny tych owoców w handlu wielkohurtowym. Pomimo wysokiego zapotrzebowania na borówkę wysoką ze strony firm eksportowych i grup producenckich ceny borówki spadły w ostatnich dniach średnio o 20 proc. na kilogramie i w chwili obecnej za borówki na eksport firmy płacą plantatorom od 11,00 do 13,00 zł za kilogram (owoce w ofercie luzem i w 250 g opakowaniach, w kalibrze 12+). Niektóre firmy skupują niewiele mniejsze owoce, w kalibrze 11+, płacąc za nie sporo mniej niż jeszcze przed tygodniem, tj. od 8,00 do 10,00 zł za kilogram. Podobnie jak w droższym przypadku, poszukiwane są owoce w ofercie luzem lub w 250 gramowych opakowaniach.

Podobna sytuacja ma miejsce na lokalnych rynkach hurtowych. W ostatnich dniach ceny borówki wysokiej w handlu małohurtowym także spadły, średnio o 18 proc. na kilogramie i dziś owoce te oferowane są na podwarszawskich Broniszach od zaledwie 10,00 do 13,00 zł za kilogram, a niektórzy plantatorzy drobniejsze owoce w łubiankach luzem oferują już od 8,00 zł za kilogram. Na lubelskiej Elizówce ceny oscylują w granicach 12,00 do 16,00 zł, natomiast na łódzkiej Zjazdowej od 10,00 do 15,00 zł za kilogram.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.