Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 6 lipca 2020. Od wczoraj dodano 2300 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Borówka wysoka  »  No i po sezonie

No i po sezonie

  |   Źródło:
Sezon borówkowy zbliża się do końca. Na rynek trafiają już owoce wstępnie schładzane. Ogólna podaż owoców jest coraz mniejsza. A jak ceny borówek?

Sezon borówkowy praktycznie już się zakończył. Na rynku pozostały już tylko „niedobitki” z chłodni, które oferowane są zarówno w handlu giełdowym jak i w sklepach. Ceny owoców przy tym pozostają na relatywnie stabilnym poziomie. Praktycznie od połowy września niewiele się zmieniło w tej materii, a ostatnia niewielka podwyżka miała miejsce na przełomie września i października – na poziomie 6 proc. na kilogramie.

Ceny pozostają dość stabilne, zdecydowanie gorzej jest z podażą owoców. Borówki wysokie z krajowych upraw znikają z rynku w zastraszającym tempie, plantatorzy rozprzedają już ostatnie partie zapasów, oferując owoce przede wszystkim w handlu giełdowym. Hurtownie natomiast mają coraz większy problem żeby skupić wystarczające partie owoców.

A ceny? Na podwarszawskich Broniszach w chwili obecnej borówki wysokie można kupić od 25,00 do 44,00 zł za kilogram, na Zjazdowej w Łodzi od 25,00 do 38,00 zł za kilogram, a na WGRO w Poznaniu od 34,00 do 40,00 zł za kilogram. Na niektórych giełdach borówki w ogóle zniknęły z ofert. Importerzy natomiast mówią, że niedługo na polski rynek zaczną trafiać borówki wysokie, ponownie z Hiszpanii, a później, zimą dodatkowo z południowej półkuli – przede wszystkim z Peru. Przewiduje się, że hiszpańskie borówki wysokie będą w listopadzie oferowane w hurcie w cenie od 40,00 do 64,00 zł za kilogram (w 250 gramowych opakowaniach detalicznych).

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.