Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 6 grudnia 2019. Od wczoraj dodano 4251 ceny w 31 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Sukcesywny wzrost ceny brzoskwiń i nektarynek

Sukcesywny wzrost ceny brzoskwiń i nektarynek

  |   Źródło:
Spadki podażowe i wzrosty cen w handlu brzoskwiniami i nektarynkami w Polsce pogłębiają się. Ceny sukcesywnie pną się w górę, choć drogo jeszcze nie jest. Jakie ceny obecnie obowiązują?

Jeszcze trochę i hiszpańskie brzoskwinie i nektarynki zaczną definitywnie znikać z polskiego rynku. Na razie jednak sezon jeszcze trwa, a podaż pozostaje relatywnie stabilna. Kiedy może się to zmienić? Jak donoszą importerzy, w tym roku sezon brzoskwiniowy może zakończyć się w pierwszej połowie listopada, tak więc pozostało jeszcze około miesiąca stabilnego względnie handlu.

A jak obecnie przedstawiają się ceny owoców pestkowych z Hiszpanii? W ostatnich tygodniach wzrost cen osiągnął kilka procent na kilogramie i dziś tradycyjne brzoskwinie w ofercie luzem można kupić w małym hurcie, od bezpośrednich importerów w cenie od 37,00 do maksymalnie 52,00 zł za 10 kg karton (od 3,70 do maksymalnie 5,20 zł za kg brutto w zależności od kalibru owoców).  Ceny nektarynek w ofercie luzem wahają się od 42,00 do 57,00 zł za kilogram (4,20 – 5,70 zł/kg). Brzoskwinie i nektarynki w koszyczkach w drobniejszym kalibrze oferowane są w cenie od 3,50 do 4,50 za 1000 g koszyczek.

Brzoskwinie płaskoowocowe Paraguayo popularnie zwane UFO nieco szybciej znikają z polskiego rynku, choć i je można jeszcze kupić w małym hurcie. Ceny dla nich, przy tym pozostają dość stabilne. Owoce te w chwili obecnej to wydatek rzędu 30,00 – 40,00 złotych za 5 kg karton (6,00 – 8,00 zł/kg brutto) w zależności od jakości owoców. Nieco drobniejsze UFO oferowane w koszyczkach 1 kilogramowych kosztuje od 5,00 zł za kilogram. 

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.