Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 15 grudnia 2019. Od wczoraj dodano 1785 ceny w 13 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Będą ograniczenia w imporcie gruszek z Serbii

Będą ograniczenia w imporcie gruszek z Serbii

  |   Źródło:
Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rosselkhoznadzor) ograniczy import gruszek z Serbii na teren Federacji Rosyjskiej od 14 lutego br.

Od 14 lutego br. Rosselkhoznadzor tymczasowo ograniczy import świeżych gruszek z Serbii, w tym przez kraje trzecie. Rosselchoznadzor wielokrotnie wyrażał obawy co do pochodzenia owoców, które miały być produkcji serbskiej, jednak odmiany jakie importowano nie były tam produkowane. Podczas kontroli sieci detalicznych w lutym br., inspektorzy odkrywali wśród partii sprzedawanych gruszek owoce odmiany Konferencja, których rzekomo krajem pochodzenia była Serbia.

Embargo na import do Rosji wielu produktów rolnych, m. in. warzyw i owoców wprowadzono w stosunku do krajów Unii Europejskiej, USA, Kanady, Australii i Norwegii w sierpniu 2014. Był to odwet za sankcje, które Zachód nałożył na Rosję z powodu połączenia z Krymem i sytuację na wschodzie Ukrainy. Następnie do czarnej listy dodano pięć krajów: Albanię, Czarnogórę, Islandię, Liechtenstein i Ukrainę. W lipcu 2017 roku przedłużono embargo do 31 grudnia 2018 r.

Pierwsze ograniczenie importu jabłek z Serbii do Rosji zostało wprowadzone w kwietniu 2015 roku z powodu masowych oszustw świadectw fitosanitarnych. W grudniu 2017 roku Rospotrebnadzor ograniczył podaż warzyw i owoców z Kazachstanu z uwagi na "serbskie" jabłka. Było to spowodowane rosnącą liczbą prób importowania do Rosji przez ten kraj zakazanych produktów z nieprawidłowymi świadectwami fitosanitarnymi lub w ogóle bez nich.

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.