Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 20 października 2019. Od wczoraj dodano 1845 ceny w 14 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Ceny gruszek na giełdzie

Ceny gruszek na giełdzie

  |   Źródło:
Jak w chwili obecnej wygląda sytuacja cenowa krajowej i importowanej Konferencji? Ile gruszki tej odmiany kosztują w handlu małohurtowym?

Podaż gruszek z krajowych upraw na lokalnych rynkach hurtowych pozostaje stała. Ilości owoców już od pewnego czasu pozwalają jedynie na handel giełdowy, a skup gruszek w dużym hurcie zniknął definitywnie w sezonie 2017/2018. Ceny przy tym od dłuższego czasu pozostają stabilne.

A jak wyglądają ceny gruszek krajowych na lokalnych giełdach? Za Konferencję w zależności od jakości i kalibru trzeba zapłacić od 70,00 do nawet 100,00 zł za skrzynkę (3,50 – 5,00 zł/kg), natomiast za Lukasówkę od 60,00 do 80,00 zł za skrzynkę (3,00 – 4,00 zł za kilogram).

Podobnie sytuacja wygląda w handlu gruszkami z Zachodniej Europy. Podaż owoców u importerów praktycznie od początku tego roku jest stała, a ceny stabilne. Ostatnie modyfikacje cenowe miały miejsce na przełomie stycznia i lutego i od tamtej pory owoce te w małym hurcie oferowane są w stabilnych cenach.

Dziś za Konferencję z Holandii trzeba zapłacić w handlu małohurtowym od 50,00 do nawet 72,00 zł za 12 kg karton (4,16 – 6,00 zł/kg brutto) – owoce w kalibrze 75+. Zróżnicowanie cenowe wynikają z mocno zróżnicowanej jakości owoców.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.