Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 16 grudnia 2019. Od wczoraj dodano 2051 ceny w 13 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Konferencja zaczęła drożeć

Konferencja zaczęła drożeć

  |   Źródło:
Sytuacja w handlu gruszkami odmiany Konferencja w ostatnim czasie zaczęła się zmieniać. Kurcząca się podaż przełożyła się finalnie na ceny, które zaczęły drożeć.

Już od pewnego czasu widać jest zbliżający się koniec sezonu gruszkowego w Polsce. Podaż owoców krajowych jest już na znikomym poziomie,  natomiast w przypadku owoców importowanych z Zachodniej Europy, ceny poszybowały ostro w górę.

Gruszki z polskich upraw, zwłaszcza te lepszej jakości także są coraz droższe. W chwili obecnej za polską Konferencję w zależności od jakości i kalibru owoców trzeba zapłacić od 60,00 do nawet 90,00 zł za skrzynkę (3,00 – 4,50 zł/kg) w zależności od kalibru oraz przede wszystkim kondycji owoców.

W przypadku gruszek Konferencja importowanych z Zachodniej Europy, przede wszystkim z Holandii sytuacja także się zmieniła i podaż owoców znacznie się zmniejszyła, za to ceny w ostatnim czasie poszły w górę. W chwili obecnej owoce te w małym hurcie oferowane są średnio o 8 proc. drożej niż jeszcze na początku maja. I tak, dziś za Konferencję z Holandii trzeba zapłacić w handlu małohurtowym od 60,00 do nawet 78,00 zł za 12 kg karton (5,00 – 6,50 zł/kg brutto) – owoce w kalibrze 75+. Zróżnicowanie cenowe wynika z coraz mocniej różnicującej się jakości owoców.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.