Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 15 grudnia 2019. Od wczoraj dodano 1772 ceny w 13 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Stabilizacja w handlu gruszkami twa

Stabilizacja w handlu gruszkami twa

  |   Źródło:
Sytuacja w handlu krajowymi gruszkami od pewnego czasu pozostaje stabilna. Choć podaż owoców jest już niższa niż jeszcze w marcu, nie przekłada się to jak dotąd na ceny. Ile zatem dzisiaj kosztuje Konferencja i Lukasówka na rynkach hurtowych?

Podaż gruszek z krajowych upraw na rynkach hurtowych jest już znacznie niższa niż jeszcze w marcu, nic dziwnego sezon powoli zbliża się do końca. Wygląda jednak na to, że od pewnego czasu nie przekłada się  to kompletnie na wysokość cen owoców. Od ostatniej dekady marca br. bowiem za Konferencję w zależności od jakości i kalibru trzeba zapłacić od 70,00 do nawet 100,00 zł za skrzynkę (3,50 – 5,00 zł/kg), natomiast za Lukasówkę od 60,00 do 80,00 zł za skrzynkę (3,00 – 4,00 zł za kilogram).

W przypadku gruszek Konferencja importowanych z Zachodniej Europy, głównie z Holandii sytuacja jest jeszcze bardziej stabilna i ceny nie zmieniają się od dłuższego już czasu. Ostatnie modyfikacje cenowe dla tego produktu miały miejsce na przełomie stycznia i lutego i od tamtej pory owoce te w małym hurcie oferowane są w tych samych cenach. I tak, dziś za Konferencję z Holandii trzeba zapłacić w handlu małohurtowym od 50,00 do nawet 72,00 zł za 12 kg karton (4,16 – 6,00 zł/kg brutto) – owoce w kalibrze 75+. Zróżnicowanie cenowe wynikają z mocno zróżnicowanej jakości owoców.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.