Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 27 października 2020. Od wczoraj dodano 4226 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Jabłka na obieranie w cenie eksportu?

Jabłka z uszkodzeniami
  |   Źródło:
Jabłka na obieranie, którymi interesuje się coraz więcej firm, można sprzedać w przyzwoitych cenach.

Ceny jabłek przemysłowych nie są satysfakcjonujące. Co prawda w ostatnim czasie nieco wzrosły, jednak 45 groszy to według sadowników wciąż za mało. Eksport też usiadł a tym samym i ceny. Za zwykłe czerwoniaki w kalibrze 70+ można dostać średnio 75 – 80 groszy za kilogram, a ze sprzedażą ich i tak mogą być problemy, bo wymagania są wysokie, a popyt niewielki.

Od niedawna skupy interesują się jeszcze jednym typem jabłek – mianowicie jabłkami na obieranie. Coraz więcej firm kupuje owoce tego rodzaju, oferując za nie nawet przyzwoite pieniądze. Można wręcz powiedzieć, że niewiele niższe od cen skupu jabłek eksportowych. Obecnie za jabłka na obierkę skupy płacą bowiem od 60 do 70 groszy za kilogram. Największym zainteresowaniem cieszy się Idared, Szampion, Ligol i Golden Delicious. Niektóre firmy biorą także pozostałe odmiany czerwone, tak więc nie ma większego problemu z ich zbytem.

Podobne
Jabłka przemysłowe
2012-10-24 10:21
Jabłka przemysłowe coraz droższe
Czyżby zaczął się wreszcie długo oczekiwany okres wzrostów cen jabłek przemysłowych?
czytaj więcej
Jabłka Jonagored
2012-10-23 10:02
Eksport jabłek wciąż na zwolnionych obrotach
Eksport jabłek od pewnego czasu pozostaje na stabilnym, ale przeciętnym poziomie. Jabłka „idą” jednak nie w takiej ilości, w jakiej życzyliby sobie tego eksporterzy i producenci.
czytaj więcej
Jabłka przemysłowe
2012-10-22 13:28
Lekki wzrost cen jabłek przemysłowych
Ceny jabłek przemysłowych zaczęły delikatnie odbijać w górę.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.