Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 9 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 1936 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Zróżnicowane ceny jabłek na lubelskiej Elizówce

Jabłka Lobo
  |   Źródło:
Generalnie, na lubelskiej Elizówce podobnie jak na innych giełdach w całej Polsce występuje trend spadkowy cen jabłek, choć w przypadku niektórych odmian sytuacja nie jest jednoznaczna.

Jeszcze w zeszłym tygodniu Szampion na przykład należał do najtańszych odmian na giełdzie, dziś jego cena jest jedną z wyższych. Rubin natomiast w ubiegłym tygodniu był dla odmiany najdroższą odmianą na Elizówce, dziś jego cena praktycznie zrównała się z cenami pozostałych odmian. Wszystko zależy bowiem od popytu, a on jest zmienny niczym jesienna pogoda.

Obecnie do najdroższych odmian na lubelskiej giełdzie należą Cortland i Lobo, jednak tylko w przypadku jabłek o dużym kalibrze i ładnie wybarwionych i za takie owoce można dostać do 24,00 – 25,00 zł za skrzynkę. Drobnica tych samych odmian kosztuje zaś, zaledwie 12,00 – 15,00 zł za skrzynkę. Ceny większości odmian wahają się w zależności od jakości i kalibru owoców od 15,00 do 22,00 zł za skrzynkę. Jabłka odmiany Rubin można kupić od 16,00 do 23,00 zł za skrzynkę. W podobnej cenie oferowana jest Decosta oraz Ligol.

Ceny gruszek podobnie jak ceny jabłek także spadły. Ładne i duże gruszki odmian Lukasówka oraz Konferencja można kupić w cenie 45,00 – 50,00 zł za skrzynkę. Drobniejsze gruszki kosztują od 30,00 do 40,00 zł za skrzynkę. Śliwki definitywnie zniknęły z lubelskiej giełdy.

Podobne
Jabłka Ligol
2012-10-22 19:51
Na SORH w Sandomierzu jabłka coraz tańsze
Tendencja spadkowa cen jabłek deserowych na sandomierskiej giełdzie pogłębia się.
czytaj więcej
Handel jabłkami na giełdzie
2012-10-19 18:33
Ceny jabłek na Broniszach bez zmian
Od pewnego czasu sytuacja w handlu owocami na podwarszawskich Broniszach nie zmienia się.
czytaj więcej
Staniały gruszki na WGRO w Poznaniu
2012-10-18 19:22
Staniały gruszki na WGRO w Poznaniu
Podaż gruszek na Wielkopolskiej giełdzie od dłuższego czasu pozostaje stabilna. Mimo to w ostatnim czasie gruszki znacznie staniały.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.