Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 22 kwietnia 2019. Od wczoraj dodano 1449 ceny w 8 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Meksyk: produkcja malin wzrosła o kilkaset procent

Meksyk: produkcja malin wzrosła o kilkaset procent

  |   Źródło:
Plantatorzy z Meksyku znacznie zwiększają obszary upraw malin, co przekłada się na wielkość produkcji tych owoców.

Ruben Medina Niño, szef Ministerstwa Rozwoju Wsi i Rolnej Żywności (Sedrua) rządu Michoacan, oświadczył, że produkcja malin w regionie Michoacan w Meksyku wzrosła o 800 proc. w ciągu pięciu ostatnich lat. W 2012 roku produkcja tych owoców wynosiła w tym regionie 2.338 ton a w 2017 roku było to już aż 21.000 ton.

Medina Niño powiedział również, że Meksyk w ubiegłym roku uplasował się na piątym miejscu wśród największych producentów malin na świecie. Według statystyk opublikowanych w Systemie Informacji Rolno-Spożywczej i Rybołówstwa (SIAP), Meksyk produkuje ponad 120 tys. ton malin, a sam stan Jalisco prowadzi produkcję z ponad 86 tys. ton. Razem stany Jalisco i Michoacan produkują 80 proc. całkowitej maliny uprawianej w Meksyku.

Malina z Michoacan jest sprzedawana w 25 krajach na całym świecie, w szczególności w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Rosji, Brazylii, Japonii, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoszech.

 

Słowa kluczowe: maliny, produkcja malin

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.