Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 23 września 2020. Od wczoraj dodano 3602 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Zróżnicowane ceny orzechów włoskich

  |   Źródło:
Ceny orzechów włoskich są relatywnie zróżnicowane, przy czym, są sporo niższe niż przed rokiem, szczególnie w handlu wielkohurtowym.

Podaż orzechów włoskich na lokalnych giełdach zaczyna rosnąć. Sezon trwa i coraz więcej orzechów trafia do handlu. Jak mówią producenci, w tym roku produkcja orzechów jest sporo wyższa niż przed rokiem, co niestety przekłada się na ceny, zarówno w handlu wielkohurtowym.

Rok temu na przełomie września i października ceny niełuskanych orzechów włoskich w dużym hurcie oscylowały w granicach od 3,50 do nawet 5,00 zł za kilogram. W tym roku można liczyć na ceny na poziomie od 1,50 do 3,50 zł maksymalnie.

Na lokalnych giełdach także jest taniej niż rok temu, trzeba jednak przyznać, że tu ceny są dużo bardziej zróżnicowane. Na podwarszawskich Broniszach w dniu dzisiejszym niełuskane orzechy włoskie można kupić od zaledwie 4,00 do maksymalnie 7,00 zł/kg. Jacki oferowane są od 8,00 do 12,00 zł/kg. Na Zjazdowej w Łodzi orzechy włoskie można kupić w cenie 5,00 - 6,00 zł/kg, podobnie jak na WGRO w Poznaniu.

Na lubelskiej Elizówce orzechy włoskie kosztują 5,00 - 7,00 zł za kilogram, a na wrocławskiej giełdzie Targpiast 7,00 - 9,00 zł za kilogram. W PCRT w Białymstoku niełuskane orzechy włoskie można kupić w cenie od 8,00 do 10,00 zł za kilogram, a Jacki od 10,00 do 12,00 zł za kilogram. Na giełdzie Kieleckiej orzechy sprzedawane są w cenie 3,50 – 7,00 zł/kg, a na krakowskiej giełdzie Rybitwy od 5,00 do 7,50 zł/kg.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.