Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 25 października 2020. Od wczoraj dodano 1714 ceny w 14 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ceny pomarańczy – zmiany, ale tylko niewielkie

Pomarańcze
  |   Źródło:
Niewielki wahnięcia bez ustalonego trendu, choćby w wymiarze krótkookresowym – tak wygląda obecnie hurtowy rynek pomarańczy. Do tego amplituda tych wahnięć ma bardzo ograniczony zakres.

Jeśli chodzi o polski hurtowy rynek importowanych pomarańczy, to w okresie od początku roku do chwili obecnej nie można mówić o stabilizacji cenowej. Z drugiej jednak strony zmiany w tym zakresie nie wpłynęły zasadniczo na obraz rynku świeżych pomarańczy.

Ceny w styczniu podlegały wahaniom – były to chwilowe zmiany raz w górę, raz w dół. Nie ma mowy o wykształceniu się jakiegoś trendu, nawet trendu krótkookresowego. W dodatku amplituda (wielkość) tych cenowych wahnięć była ograniczona i nie wpłynęła na zmianę generalnego obrazu rynku.

Obecnie ceny hurtowe pomarańczy znajdują się w przedziale 3,40 – 4,20 zł/kg, ale ten przedział nie obejmuje najtańszej oferty owoców sprowadzanych z Grecji. Te są oferowane od 2,60 – 2,70 zł/kg. Pomarańcze droższe, to towar z RPA i przede wszystkim z Hiszpanii. I to właśnie duża dostępność tych ostatnich ma największy wpływ na obecną sytuację w segmencie. I to, że w bieżącym sezonie pomarańcze pozostają dużo tańsze niż przed rokiem. Wtedy, w lutym i marcu, trwał wzrost cen pomarańczy, teraz nic nie zapowiada takiego kierunku zmian.

Podobne
Pomarańcze
2019-02-01 14:19
Cytrusowy skandal – Hiszpanie oskarżają europejskie sieci
Hiszpańscy eksporterzy oskarżają europejskie sieci handlowe o mieszanie cytrusów hiszpańskich i egipskich, o czym pisze portal www.freshplaza.com powołując się na lasprovincias.es.
czytaj więcej
Owoce cytrusowe
2019-01-28 10:00
Hiszpania chce ograniczyć eksport cytrusów z Egiptu i Turcji do UE
Hiszpańskiego kryzysu cytrusowego odsłona kolejna. Jak informuje portal www.freshplaza.com, Hiszpania dąży do ograniczenia eksportu owoców cytrusowych z Egiptu i Turcji do krajów Unii Europejskiej.
czytaj więcej
Pomarańcze
2019-01-24 11:00
Hiszpania – producenci pomarańczy protestują
Producenci pomarańczy z hiszpańskiego regionu Walencja protestują i do tego protestu zakładają pomarańczowe kamizelki. Pisze o tym portal www.freshplaza.com powołując się na lokalne źródło valenciaplaza.com.
czytaj więcej
Pomarańcze
2019-01-22 15:37
Ceny pomarańczy pozostają niższe niż rok temu
Ceny pomarańczy na polskim rynku hurtowym pozostają niższe niż rok temu.
czytaj więcej
Pomarańcze
2019-01-14 13:31
Import pomarańczy po III. kw. 2018 r.
Mniejszy import pomarańczy do Polski w relacji rok po roku. Analizujemy dane GUS po trzech kwartałach 2018 roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.