Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 20 października 2020. Od wczoraj dodano 3155 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rosselkhoznadzor nie zezwolił na import cytrusów z Turcji

  |   Źródło:
Rosyjski Rosselchoznadzor znów ma problem z tureckimi owocami. Tym razem do kraju nie zostało wpuszczonych ponad 100 ton cytrusów.

Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rosselchoznadzor) 18 grudnia poinformowała w oświadczeniu, że 128 ton owoców cytrusowych z Turcji ma nie zostać dostarczonych na rynek rosyjski.

"Podczas kontroli w dniu 18 grudnia 2018 roku trzy partie mandarynek odmiany Nova w ilości 61,5 tony i trzy partie pomarańczy odmiany Washington Navel w ilości 67,2 ton nie mogły zostać wysłane na rynek Federacji Rosyjskiej ze względu na identyfikację w tych partiach owoców obiektów kwarantannowych na terenie Rosji” – poinformował w oficjalnym piśmie Rosselkhoznadzor.

Wcześniej informowano, że od 10 do 17 grudnia 2018 roku Rosselchoznadzor nie zezwolił na import ponad 490 ton cytrusów z Turcji do Rosji. Powodem było odkrycie wśród przywiezionych owoców śródziemnomorskiej muszki owocowej.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.