Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 21 października 2020. Od wczoraj dodano 2742 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Czerwona porzeczka poniżej złotówki?

  |   Źródło:
Sytuacja na rynku porzeczki czerwonej wciąż się zmienia. Ceny owoców nieustannie spadają podobnie jak popyt na owoce. A ile dziś można dostać za owoce do przemysłu?

Wraz z upływem czasu, w tegorocznym sezonie porzeczkowym (porzeczki czerwonej) sytuacja na rynku pogarszała się i to w bardzo drastyczny sposób. Na samym początku kampanii ceny dla tego gatunku oscylowały w granicach 2,50 do nawet 3,00 zł za kilogram, potem było już tylko gorzej. Ostatnie jednak dni przyniosły tak spektakularny spadek cen, że nie spodziewali się go nawet sami pośrednicy w skupie. A co to oznacza w praktyce? Oznacza to, że obecnie ceny porzeczki czerwonej w skupie są praktycznie o 2/3 niższe niż na początku kampanii.

W chwili obecnej w przypadku czerwonej porzeczki na tłoczenie zbieranej w kisten ceny oscylują na poziomie od zaledwie 0,75 do maksymalnie 1,20 zł za kilogram, natomiast w przypadku czerwonych porzeczek na mrożenie ceny wahają się od 1,00 do maksymalnie 1,70 zł za kilogram.

Na giełdach ceny czerwonej porzeczki dla odmiany pozostały na relatywnie stabilnym poziomie i w chwili obecnej owoce te oferowane są w cenie od 3,00 do nawet 7,00 zł za kilogram – średnio o złotówkę taniej niż jeszcze pod koniec czerwca.

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.