Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 7 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2719 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

USA – prognoza zbiorów owoców

Owoce
  |   Źródło:
Narodowa Służba Statystyki Rolnictwa (NASS) Departamentu Rolnictwa USA opublikowała w tym sezonie prognozę produkcji owoców w Stanach Zjednoczonych.

Całkowite zbiory jabłek w tym sezonie wzrosną w USA o 3,6 procent z 4,65 mln ton do 4,8 mln ton. Zbiory w stanie Waszyngton, gdzie koncentruje się 68 procent komercyjnych sadów jabłkowych, wzrosną o 57,9 procent (z 3,04 miliona ton do 4,8 miliona ton). NASS zauważyła, że z powodu dobrych warunków pogodowych jakość owoców będzie wysoka. W Oregonie produkcja jabłek spadnie o 10,4 procent z 632,8 tys. ton w zeszłym roku do 566,99 tys. ton w 2019 roku. Jednocześnie wysoka wilgotność w Michigan stanęła na przeszkodzie zapylaniu i tworzeniu się owoców. Jednocześnie zmniejszona liczba jabłek na każdym drzewie została zrównoważona przez większe rozmiary.

Produkcja gruszek w USA pozostanie prawie na poziomie z ubiegłego roku i spadnie tylko o 460 ton (z 730,7 tys. ton do 730,3 tys. ton).

Plony żurawiny mają wzrosnąć o 1,3 procent do 410 tysięcy ton. Szron i wysoka wilgotność na wiosnę spowodowały późny początek kampanii zbiorów. Pomimo dwutygodniowego opóźnienia zakończyła się ona na czas z powodu ciepłej pogody w lipcu.

Amerykańscy producenci winorośli zbiorą łącznie 7,5 miliona ton winogron (-1,3 procent). W Kalifornii 1,3 miliona ton zebranych winogron jest przeznaczonych na rynek świeży, a kolejne 1,55 miliona ton zostanie wykorzystane do produkcji rodzynek. Pozostałe 4,2 miliona ton kalifornijskich winogron trafi do producentów wina. Cały plon owoców stanu Waszyngton przeznaczony jest do produkcji soków (190 tysięcy ton) i win (260 tysięcy ton).

Produkcja brzoskwiń w Stanach Zjednoczonych w tym roku będzie wyższa o 12,6 procent i wyniesie 665 tys. ton (591 tys. ton w 2018 roku). Chłodna pogoda w Kalifornii pozytywnie wpłynęła na zbiory brzoskwiń Freestone. W okresie kwitnienia drzew było ciepło, a potem chłód nocy miał dobry wpływ na wielkość owoców. W stanie Georgia producenci zbierają duże plony (+ 92 procent; od 26 tysięcy ton do 50 tysięcy ton) pomimo szkód spowodowanych wiosennymi przymrozkami. Produkcja brzoskwiń w Michigan spadła o połowę (z 12 tys. ton do 6 tys. ton). Według statystyk amerykańskich produkcja moreli wzrośnie o 60 procent (z 35,9 tys. ton do 58,5 tys. ton).

Zbiory czereśni będą o 5 procent wyższe i wyniosą 328,4 tys. ton, a produkcja wiśni zmniejszy się o 2,7 procent i wyniesie 131,6 tys. ton.

Podobne
2019-09-25 20:59
USA i Japonia podpisały pierwszą część umowy handlowej
Donald Trump poinformował w środę w Nowym Jorku, że podpisał z premierem Japonii Shinzo Abe pierwszą część umowy handlowej, która ma uregulować wymianę usług i towarów między obydwoma krajami. Amerykański prezydent zastrzegł, że obustronne rozmowy będą trwały
czytaj więcej
2019-08-06 19:06
Chiny przestały kupować produkty rolne z USA
Chińskie ministerstwo handlu poinformowało we wtorek po północy czasu lokalnego, że chińskie firmy przestały kupować produkty rolne z USA. Pekin nie wyklucza także nałożenia ceł importowych na amerykańskie produkty rolne, które zostały kupione po 3 sierpnia.
czytaj więcej
2019-07-31 15:15
Chiny: Rozmawialiśmy z USA o zakupie towarów rolnych
Negocjatorzy handlowi z ChRL i USA, którzy spotkali się we wtorek i środę w Szanghaju, rozmawiali na temat zakupu przez Chiny amerykańskich produktów rolnych. Kolejne spotkanie odbędzie się we wrześniu w USA – poinformowało chińskie ministerstwo handlu.
czytaj więcej
2019-05-15 09:18
Farmerzy pierwszymi ofiarami wojny handlowej USA – Chiny
Amerykańscy farmerzy są pierwszymi ofiarami wojny handlowej, jaką Waszyngton prowadzi z Pekinem. Cła wprowadzone wzajemnie przez strony konfliktu grożą amerykańskim farmerom utratą podstawowego rynku zbytu, jakim dla nich są Chiny.
czytaj więcej
2019-05-10 10:30
USA podniosły karne cła na chińskie towary; Pekin grozi odwetem
USA wprowadziły w piątek ogłoszoną przez prezydenta Donalda Trumpa podwyżkę karnych ceł na chiński eksport wart 200 mld USD rocznie. Pekin wyraził ubolewanie z powodu tej decyzji i zapowiedział odwet. W Waszyngtonie trwa kolejna runda dwustronnych negocjacji.
czytaj więcej
2019-05-07 09:06
Indie i USA będą regularnie rozwiązywać ważne kwestie handlowe
Indie i USA będą regularnie angażować się w rozwiązywanie ważnych kwestii handlowych - zapowiedziano po poniedziałkowym spotkaniu amerykańskiego sekretarza handlu Wilbura Rossa z ministrem ds. handlu i przemysłu Indii Sureshem Prabhu.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.