Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Tu jesteś:  »  RPA: prognozowany wzrost produkcji awokado

RPA: prognozowany wzrost produkcji awokado

  |   Źródło:
Południowoafrykański przemysł awokado jest zadowolony z obecnej sytuacji na rynku, ponieważ rośnie stale popyt na te owoce, zarówno na rynkach lokalnych, jak i międzynarodowych.

Derek Donkin, dyrektor generalny Południowoafrykańskiego Stowarzyszenia Plantatorów Awokado, informuje, że sektor oczekuje, że zbiory 2018 roku wyniosą około 125 000 ton. Połowa owoców jest przeznaczona na rynek eksportowy, 40 proc. zostanie spożyte lokalnie w postaci świeżych awokado, a pozostałe 10 proc. zostanie przetworzone na żywność, taką jak guacamole i olej z awokado. 

Donkin dodaje, że ze względu na znaczące walory zdrowotne awokado, które zyskuje coraz większe uznanie na całym świecie, zainteresowanie owocami wciąż rośnie. Przemysł południowoafrykański szykuje się do nadgonienia rosnącego popytu - obecnie komercyjne nasadzenia awokado w Afryce Południowej wynoszą łącznie 17.000 hektarów, ale co roku powierzchnia nasadzeń tego gatunku rośnie o około 1000 hektarów. Ta ekspansja gwarantuje, że branża jest w stanie dostosować się do rosnącego popytu na owoce i na rynku lokalnego i eksportowego.

Rozwój branży ma dodatkowe zalety, w tym bardzo potrzebne tworzenie miejsc pracy na obszarach wiejskich. Plantacje, szkółki z awokado zatrudniają obecnie około 8.200 stałych i 7.300 pracowników sezonowych. Produkcja awokado stwarza również znaczące zatrudnienie dla dostawców surowców, takich jak nawozy, narzędzia, sprzęt irygacyjny i innych.

 

 

Słowa kluczowe: awokado, produkcja awokado

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.