Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 17 luty 2020. Od wczoraj dodano 1450 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  To już chyba minimum

To już chyba minimum

  |   Źródło:
Handel arbuzami trwa. Sezon mamy w pełni, a jak sytuacja cenowa? Ile dziś kosztują arbuzy w dużym i małym hurcie?

Wygląda na to, że dotarliśmy do pełni sezonu arbuzowego. Podaż owoców osiągnęła maksimum a ceny minimum. Na rynku pojawiają się od pewnego czasu w dużych ilościach arbuzy z krajów jak Rumunia, Ukraina czy Węgry „dopinając” tegoroczną ofertę.

W handlu giełdowym dominują arbuzy z Południa Europy, natomiast w sieciach handlowych zadomowiły się owoce z pozostałych regionów Europy. Ceny przy tym są zróżnicowane. Dziś arbuzy z Grecji czy Hiszpanii można kupić w handlu małohurtowym już od 1,20 zł za kilogram do 1,40 zł za kilogram, włoskie owoce są nieco droższe – do 1,80 zł za kilogram, a w przypadku arbuzów z Ukrainy, Węgier czy Rumunii ceny rozpoczynają się od 1,00 groszy za kilogram. Arbuzy w dużym hurcie m. in. z Rumunii można obecnie kupić już od 0,75 zł za kilogram.

W przypadku sieci handlowych, ceny arbuzów w większości marketów spadły do poziomu około 1,50 – 1,80 zł za kilogram, a w momencie czasowych promocji na ten asortyment, arbuzy można kupić w cenie nawet poniżej złotówki za kilogram.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.