Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Zróżnicowane ceny krajowych gruszek

2015-01-27 17:09

Sprzedaż krajowych gruszek skupia się od około miesiąca głównie na lokalnych giełdach. Wielkohurtowy handel tym gatunkiem praktycznie już się skończył, bo zarówno podaż owoców jak i ich jakość nie pozwalają na eksport. Dostawy do sieci handlowych natomiast,  organizują we własnym zakresie grupy producenckie.

Producenci nie narzekają jednak na brak popytu na gruszki, z których największym zainteresowaniem cieszy się Konferencja. Ceny krajowych owoców są przy tym bardzo zróżnicowane. Na podwarszawskich Broniszach, czy na SORH w Sandomierzu gruszki można kupić od 40,00 do 60,00 zł za skrzynkę (2,00 - 3,00 zł/kg) praktycznie niezależnie od odmiany (Konferencja, Lukasówka, czy Xenia). Na WGRO w Poznaniu sprzedający życzą sobie za krajowe gruszki do 70,00 zł za skrzynkę (Konferencja), a na Zjazdowej w Łodzi polskie gruszki można kupić już od 30,00 zł za skrzynkę, ładna Konferencja dochodzi jednak cenowo do 70,00 zł za skrzynkę. Podobnie jest na lubelskiej Elizówce gdzie Lukasówka oferowana jest do 60,00 zł za skrzynkę, jednak Konferencja to już wydatek dochodzący do 80,00 zł za skrzynkę.

W przypadku Konferencji z importu ceny są bardziej wyrównane i od dłuższego czasu stabilne. W chwili obecnej zakup gruszek tej odmiany z Holandii to wydatek rzędu 47,00 - 54,00 zł za 12 kg (3,92 - 4,50 zł/kg brutto).

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE