Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 8 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2075 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Zdrożały kostarykańskie ananasy

  |   Źródło:
Ceny ananasów w ostatnim czasie zaczęły rosnąć. Dziś są średnio o kilkanaście procent wyższe jak w listopadzie.

Podaż kostarykańskich ananasów na polskim rynku wciąż pozostaje wysoka, jednak powoli zaczyna być widać zmiany rynkowe jakie będą miały miejsce w kolejnych miesiącach. Pierwszy ich objaw to powolny i sukcesywny wzrost cen, który rokrocznie rozpoczyna się na przełomie roku a ma swój koniec w kwietniu - w okresie powolnego znikania ananasów z ofert importerów.

Obecnie notuje się pierwsze zwyżki cenowe ananasów. Jeszcze pod koniec listopada owoce te można było kupić nawet po niecałe 30,00 zł za karton (kaliber 10), dziś o cenach na takim poziomie można jednak zapomnieć.

W chwili obecnej importerzy ananasy w kalibrze 6 oferują w cenie 40,00 - 45,00 zł (6,67 - 7,50 zł/szuka brutto) oraz w cenie 35,00 - 40,00 zł za ananasy w drobniejszym kalibrze 10 (3,50 - 4,00 zł/kg brutto). Ananasy w kalibrze pośrednim 8 można kupić po 38,00 - 42,00 zł za karton (4,75 - 5,25 zł/sztuka brutto).

Aktualne ceny ananasów są już sporo wyższe jak w listopadzie, do końca jednak roku powinny pozostać stabilne. Kolejnych podwyżek można spodziewać się dopiero w styczniu.

 

 

 

Podobne
Ananasy w dobrej cenie
2014-11-28 11:49
Ananasy w dobrej cenie
Amatorzy ananasów nie powinni mieć powodów do narzekań. Sezon na owoce z Kostaryki trwa, a ceny nie drenują kieszeni.
czytaj więcej
Kostaryka: więcej ananasów pojedzie w świat
2014-11-20 18:35
Kostaryka: więcej ananasów pojedzie w świat
W okresie jesiennym podaż kostarykańskich ananasów na świecie będzie rosnąć. Tamtejsi producenci wychodząc naprzeciw potrzebom klientów chcą zwiększyć produkcję tych owoców w miesiącach od października do listopada.
czytaj więcej
Ananasy
2014-08-11 13:34
Kostaryka: ananasy sprzedają się lepiej jak banany
Kostaryka to ananasowa potęga? Okazuje się, że owoce te przodują w eksporcie, sprzedają się nawet lepiej jak banany.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.