Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 29 marca 2020. Od wczoraj dodano 1527 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Drożej za ananasy

Drożej za ananasy

Ananasy
  |   Źródło:
Sezon na kostarykańskie ananasy trwa. Ale w styczniu, co z resztą jest dość typowe, spadła ich podaż. Czy to się odbije na cenach tych owoców?

Ananasy z Kostaryki pojawiły się na polskim rynku w terminie dość dla siebie typowym, w listopadzie. Jednak styczeń znów przyniósł spadek ich podaży, co przełożyło się na umocnienie cen., Tak w hurcie, jak i w detalu. Piszemy „znów”, bo podobną sytuację mieliśmy w zeszłym roku, a dwa lata temu mocny spadek dostępności ananasów odnotowano w lutym. Dwa lata temu w styczniu ananasów było dużo, a ich ceny spadały., Ale okazało się to sytuacją przejściową i w lutym sytuacja się „unormowała”.

Mamy zatem sytuację analogiczną do tej sprzed roku i zbliżoną do tej sprzed dwóch lat. Ilość dostępnych na rynku ananasów kostarykańskich maleje i nie trudno się domyślić jak reagują na to ceny tych owoców. Pod tym względem widać presję na zwyżkę.

Z drugiej strony popyt na ananasy w tym sezonie nie jest mocny i to nieco hamuje nacisk trendu wzrostowego. Ceny ananasów w hurcie to teraz 38,00-45,00 zł za kaliber 10 (3,80-4,50 zł/szt.) i 30,00-42,00 zł za kaliber 6 (6,00-7,00 zł/szt.). Wydaje się też, że o ile w ostatnim miesiącu ceny bardziej się wahały niż rosły (zwłaszcza w małym hurcie), to w kolejnych tygodniach trend wzrostowy będzie wyraźniejszy.

Podobne
Ananasy
2019-12-05 13:50
Ananasy – miały być tańsze, ale…
Trwa sezon na kostarykańskie ananasy. Teoretycznie grudzień to okres ich najwyższej podaży, a więc i najniższych cen. Jak jest w tym roku?
czytaj więcej
Ananasy
2019-11-12 14:24
Ananasy będą tańsze?
Na polskim rynku rozpoczyna się sezon na ananasy importowane z Kostaryki. To czas najwyższej podaży tych owoców, a co za tym idzie i najniższych cen.
czytaj więcej
Ananasy
2019-05-24 17:56
Jakie ceny ananasów?
Jak kształtują się ceny kostarykańskich ananasów na polskim rynku hurtowym w końcówce maja?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.