Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 15 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2902 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Hiszpania – nowe odmiany borówek wchodzą na rynek

Borówki
  |   Źródło:
Nowe wczesne, wydajne, wielkoowocowe i łatwe do zbioru odmiany borówki wchodzą na hiszpański rynek, o czym pisze portal www.freshplaza.com.

Firma Planasa wprowadzi na rynek pierwsze sześć nowych odmian borówki amerykańskiej w październiku 2019 roku. Doskonałe wyniki inwestycji w program badań i rozwoju doprowadziły do ​​opracowania sześciu komercyjnych odmian borówki amerykańskiej: dwóch ultra wczesnych, trzech bardzo wczesnych i jednej średniookresowej.

Odmiany te są testowane w Hiszpanii, gdzie wzbudzają duże zainteresowanie, jak również w Meksyku. Jednak w tym roku będą sprzedawane tylko w Hiszpanii, Peru i Portugalii za pośrednictwem licencjobiorców.

„Chociaż istnieją między nimi różnice, na ogół odmiany te charakteryzują się przede wszystkim ich wczesnością, dobrą jędrnością i długim okresem przydatności do spożycia. Ponadto owoce mają tendencję do chrupkości, są słodkie i mają doskonały rozmiar”, wyjaśnia Gonzalo Artés, Dyrektor  działu reklamy i marketing w Planasa.

Nadal nie ma nazw handlowych dla tych odmian, których harmonogram zbiorów jest następujący: 15.122: od stycznia do kwietnia; 15.45: od końca grudnia do marca; 15.02: 15.49 i 15.42: od lutego do kwietnia oraz 15.25 od marca do maja.

„Oprócz wstępnej, bardzo dobrej trwałości i wysokiej wydajności, te nowe odmiany znacznie ułatwiają zbiory. Wszystko to przekłada się na większą rentowność ekonomiczną dla producentów”, mówi. Faktem jest, że produkcja borówki hiszpańskiej koncentruje się głównie w kwietniu, maju i czerwcu. „Staramy się, aby owoce wysokiej jakości były dostępne przez cały rok. Naszym celem jest dostarczenie ich przed szczytem produkcji w kwietniu, aby producenci mieli szansę na udział w rynku”, mówi.

Dla rynków ten nowy program „przyczynia się do zwiększenia podaży w Europie ze znacznym wolumenem między końcem grudnia a końcem marca”. Według Gonzalo Artésa te ultraszybkie odmiany nie tracą na smaku i wyglądzie wymaganym przez kraje, które są tradycyjnymi konsumentami borówki w Europie, jak np. Wielka Brytania. W rzeczywistości sieci supermarketów wykazały już swoje zainteresowanie jakością tych owoców.

Sektor borówek w Hiszpanii odnotował w ostatnich latach szybki wzrost. W ostatnich miesiącach poczyniono ważne inwestycje w infrastrukturę i technologię kalibracji, a także w opakowania produktów. Czy sektor potrzebuje odmian klubowych?

„Jeśli chodzi o technologię kalibracji, wprowadzenie odmian Planasa umożliwiło nam zrobienie kroku naprzód. Nie sądzę, aby sektor rzeczywiście potrzebował odmian klubowych, ponieważ to, co realizujemy w Planasa, to konsolidacja licencjobiorców dająca wartość dodaną do ich produkcji. Szukamy firm z tradycjami, liderów w produkcji owoców jagodowych ”- podsumowuje Gonzalo Artés.

Podobne
Borówki
2019-03-29 08:00
Eksport borówki wysokiej
Wzrost eksportu borówki wysokiej z Polski drugi rok z rzędu. Analizujemy dane GUS za rok 2018.
czytaj więcej
Borówki
2019-03-28 14:00
Ukraina wyrasta na borówkową potęgę
Ukraina zajęła drugie miejsce na świecie pod względem ekspansji obszarów przeznaczonych na uprawy borówki wysokiej, wynika z informacji portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Borówka wysoka
2019-03-27 09:58
Rynek borówki wciąż ma ogromny potencjał
Potencjał wzrostu rynku borówki w Europie jest ogromny i to pomimo wysokiej dynamiki wzrostu sprzedaży – powiedziała przedstawicielka Rabobanku na Global Berry Congress, o czym pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Borówka wysoka
2019-02-21 15:16
Czeka nas kolejny rekordowy sezon borówki wysokiej?
Do początku tegorocznego sezonu polskiej borówki wysokiej pozostaje jeszcze sporo czasu. Nie znaczy to, że borówkowa branża w Polsce i na świecie śpi. Jakie są perspektywy dla borówki w roku 2019?
czytaj więcej
Borówka wysoka
2019-02-18 08:13
Ukraina – mniej borówki do W. Brytanii
Ukraina traci pozycję w rankingu dostawców borówki do Wielkiej Brytanii, pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.