Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 23 września 2020. Od wczoraj dodano 3602 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Mandarynki  »  Drożej za mandarynki

Drożej za mandarynki

Mandarynki
  |   Źródło:
Hurtowe ceny mandarynek, jak zawsze, pozostają mocno zróżnicowane, ale widać też pewien ogólny kierunek ich zmian.

Szczyt popytowy dla zimowej części sezonu mandarynek już dawno za nami, ale wygląda na to, że za nami również podażowy punkt kulminacyjny dla tej jego fazy. Oferta mandarynek oferowanych tak w handlu hurtowym, jaki w sieciach handlowych jest zauważalnie mniejsza, pod względem ilościowym, niż jeszcze w lutym.

Oprócz wahań podaży mamy też w ofercie mandarynek i klementynek zmiany odmianowe, ale to dla konsumentów nie jest aż tak ważne, o ile oczywiście nie rzutuje wyraźnie na smak. Istotne jest natomiast duże zróżnicowanie cenowe oferty tych cytrusów, jednak w przypadku mandarynek jest to zjawisko raczej typowe, związane z dużą dyferencjacją tego produktu pod względem kalibrażu, a zwłaszcza opakowań.

W ofertach hurtowych polskich importerów wyraźnie dominują mandarynki hiszpańskie. Ich ceny za średnie i grubsze kalibry to obecnie 3,80 – 5,60 zł/kg. To średnio o 10,6 procent drożej niż w pierwszym tygodniu marca. Mamy zatem dość wyraźny wzrost, jednak ceny mandarynek pozostają niższe niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Teraz średnia to 4,70 zł/kg, a rok temu było to 5,50 zł/kg. Warto jednak pamiętać, że zeszły rok był wyjątkowo drogi w sektorze mandarynek w pierwszej połowie marca. Zazwyczaj ceny w tej fazie sezonu są niższe od obecnych, a wyraźnie zaczynają rosnąć w końcu kwietnia lub w maju.

Podobne
Mandarynki
2019-02-15 15:18
Mandarynki trochę droższe, ale…
Jak kształtują się obecnie ceny mandarynek na polskim rynku hurtowym i jak prezentują się one na tle poprzednich sezonów?
czytaj więcej
źródło foto: www.tgrthaber.com.tr
2019-02-05 10:56
Turcja – powódź w mandarynkowych sadach
W Turcji, w regionie miejscowości Adana rozpoczął się zbiór mandarynek po tym, jak uprawy tych owoców zostały zalane przez powódź, o czym pisze portal www.freshplaza.com powołując się na lokalne źródło www.tgrthaber.com.tr.
czytaj więcej
Mandarynki
2019-01-23 13:36
Za dużo mandarynek?
Wygląda na to, że na rynku mandarynek mamy ten sam problem, który widoczny jest w handlu pomarańczami. Podaż tych i tych cytrusów jest stanowczo za wysoka.
czytaj więcej
Mandarynki
2019-01-22 13:00
Hiszpania – Murcja to także producent mandarynek
Murcja jest trzecim co do wielkości producentem mandarynek w Hiszpanii, czytamy na portalu www.freshplaza.com, który przytacza informacje miejscowego źródła larazon.es.
czytaj więcej
Mandarynki
2019-01-22 11:02
Import mandarynek po III. kw. 2018 r.
Mniejszy import mandarynek i klementynek w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS za trzeci kwartał 2018 roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.