Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 24 sierpnia 2019. Od wczoraj dodano 2138 ceny w 22 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Hiszpania – 2018 dobrym rokiem dla cytrusów z chronioną nazwą

Hiszpania – 2018 dobrym rokiem dla cytrusów z chronioną nazwą

Cytrusy
  |   Źródło:
Branżowa organizacja hiszpańska PGI Cítricos Valencianos uważa 2018 rok za dobry, pomimo kryzysu, o czym informuje portal www.freshplaza.com.

Rada regulacyjna chronionego oznaczenia geograficznego (PGI) Cítricos Valencianos uważa 2018 rok za dobry rok dla cytrusów  zarówno pod względem wzrostu, jak i handlu międzynarodowego, podkreślając "zdecydowane zaangażowanie w dystrybucję na dużą skalę". W rzeczywistości w ubiegłym roku z PGI współpracowało już dwanaście sieci supermarketów, o dziesięć więcej niż w roku 2016.

W oświadczeniu PGI jego dyrektor zarządzający, José Enrique Sanz, powiedział, że jest "bardzo zadowolony z ewolucji" ich "jakościowej marki", ponieważ "zyskuje coraz silniejszą pozycję w dużym sektorze detalicznym na rynku krajowym."

Sanz powiedział także, że kampania na lata 2018-2019 "jest bardzo trudna dla całego sektora cytrusów, zarówno dla producentów, jak i dla operatorów", ponieważ "kilka czynników zbiegło się, zarówno w dziedzinie produkcji, jak i marketingu, powodując, że jest to jeden z najgorszych okresów w tej branży w ostatnich latach. "

"Mieliśmy wysoką produkcję głównych odmian, takich jak Navelinas i Clemenules" - zaznaczył. "Doprowadziło to do większej dostępności owoców małych i średnich rozmiarów, co jest dodatkowym utrudnieniem w marketingu tych owoców." Co więcej, ten czynnik "powoduje również deprecjację produktów przeznaczonych do przetworzenia, co sprawia, że przetwórcy nie  oferują lepszych cen za surowiec".

Menedżer Cítricos Valencianos powiedział, że " kluczowym czynnikiem w spadku cen jest konkurencja z krajów trzecich ".

"Ze względów etycznych i prawnych jest niesprawiedliwe, że kraje takie jak RPA czy Egipt mają łatwy dostęp do Europy w czasie, gdy owoce cytrusowe produkowane w Hiszpanii są również dostępne i spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa żywności" - podkreślił Sanz.

Jeśli chodzi o przyszłość jednostki, menedżer powiedział, że jest dość optymistyczny, ponieważ "konsument jest coraz bardziej wrażliwy na kwestie żywieniowe, coraz częściej czyta etykietę, a w przypadku owoców cytrusowych bardzo ważne jest pochodzenie owoców. "

Sanz powiedział także o rozwoju kampanii promocyjnej z dwudziestoma innymi radami regulacyjnymi. Celem jest dostarczenie konsumentom informacji o etykietach PGI i PDO (chroniona nazwa pochodzenia). Odbywa się to za pośrednictwem prasy pisemnej i cyfrowej, mediów społecznościowych i kanałów kulinarnych w telewizji.

Podobne
Cytrusy
2019-01-10 10:00
Nowe rynki dla marokańskich cytrusów
Europa wciąż pozostaje kluczowym rynkiem dla eksportu marokańskich cytrusów. Ale coraz większą w nim rolę odgrywają inne kierunki, zauważa portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Owoce cytrusowe
2019-01-07 10:00
Hiszpania wycofa 50 tys. ton cytrusów
Hiszpański rząd zgodził się na wycofanie z rynku 50 tys. ton owoców cytrusowych. To próba łagodzenia kryzysowej sytuacji w tym sektorze hiszpańskiego rynku owocowego. Pisze o tym portal www.freshplaza.com powołując się na dane organizacji FEPEX.
czytaj więcej
Cytrusy
2019-01-04 12:00
Hiszpania – kryzys na rynku cytrusów
Obecna kampania w sektorze produkcji owoców cytrusowych w Hiszpanii ma bardzo gorzki smak dla tamtejszych producentów, o czym pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Maroko: marnują się owoce cytrusowe
2018-12-28 18:42
Maroko: marnują się owoce cytrusowe
W Maroku ogromne ilości owoców cytrusowych pozostają w sadach lub wysypywane są przez sadowników na poboczach dróg. Czemu tak się dzieje?
czytaj więcej
Tureckie cytrusy przyciągają europejskich handlowców
2018-12-22 12:10
Tureckie cytrusy przyciągają europejskich handlowców
Eksport tureckich owoców cytrusowych na rynki europejskie rośnie. Polska jest jednym z największych ich odbiorców.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.