Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 14 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 4436 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Indie – rekordowy sezon eksportu winogron

Winogrona
  |   Źródło:
W sezonie 2018/2019 indyjski eksport winogron osiągnął rekordowy poziom, pisze portal east-fruit.com, powołując się an FruitNet.

Eksport winogron z Indii po raz pierwszy wyniesie więcej niż 200 000 ton, wynika z danych Agencji Rozwoju Rolnictwa i Przetwórstwa Spożywczego (Apeda).

Władze indyjskie podały, że dostawy na rynki zagraniczne w okresie od kwietnia 2018 roku do marca 2019 roku mogą sięgnąć 215 tys. ton, czyli znacznie więcej niż poprzedni rekord wynoszący 198,5 tys. ton z sezonu 2016/2017.

Eksport w 2019 roku wzrósł o 11 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku i wyniósł 31,2 tys. ton.

Głównymi przyczynami tego wzrostu są korzystne warunki uprawy winogron w stanie Maharashtra i bardziej wydajne stosowanie pestycydów przez rolników.

Jednak w tym tygodniu Indian Express poinformowało, że eksport winogron do Rosji i Sri Lanki został zawieszony w połowie sezonu ze względu na wprowadzenie bardziej rygorystycznych wymogów kontroli szkodników na tych rynkach.

"Podczas gdy eksport na bardziej lukratywne rynki europejskie i brytyjskie nadal trwa, nadprodukcja doprowadziła do załamania cen skupu od producentów" - czytamy w raporcie. Vilas Shinde, szef Sahyadri Farms i Farmers Production Company (FPC), powiedział, że kwarantanna roślin została zaostrzona zarówno przez Rosję, jak i Sri Lankę. "Oba kraje zwróciły się z prośbą o uznanie całego terytorium za wolnego od szkodników" - powiedział.

Rosja jest drugim co do wielkości rynkiem dla indyjskich winogron po Unii Europejskiej. W ubiegłym roku Rosja sprowadziła z Indii 27,4 tys. ton tych owoców.

Tymczasem Chiny stają się również ważnym rynkiem dla indyjskich winogron. Eksport do Chin w tym roku obrachunkowym osiągnął 2,25 tys. ton, w porównaniu z 0,6 tys. ton w sezonie 2017/2018.

Podobne
Winogrona
2019-02-25 10:00
Mołdawia – w 2018 eurokwota zrealizowana tylko na winogrona i śliwki
W 2018 roku Mołdawia zrealizowała kwoty eksportu do UE tylko w przypadku winogron i śliwek, pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Winogrona
2019-02-11 11:09
Winogrona – rok temu drożały, a teraz?
Rok temu byliśmy świadkami dynamicznego wzrostu cen winogrona na polskim rynku hurtowym. Jak obecnie wygląda sytuacja w tym segmencie handlu owocami importowanymi?
czytaj więcej
Winogrona
2019-01-31 18:38
Zmiany w podaży winogron
Na polskim rynku hurtowym pojawiło się więcej winogron z RPA, za to tych z Peru jest nieco mniej. Czy znalazło to odzwierciedlenie w cenach?
czytaj więcej
Winogrona
2019-01-23 09:00
Wyboista droga chilijskich winogron
Winogrona z Chile mają na globalnym rynku problemy, których źródłem jest handlowa wojna między USA i Chinami, o czym pisze portal www.fruitnet.com.
czytaj więcej
Winogrona
2019-01-21 13:00
Ograniczona podaż winogron
Druga połowa stycznia to czas winogron z półkuli południowej. Ale w tym roku ich podaż jest ograniczona, co przekłada się na ceny.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.