Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 19 września 2020. Od wczoraj dodano 3215 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Pierwsze skupy biorą porzeczkę czerwoną

Czerwona porzeczka
  |   Źródło:
Zaczyna się długo oczekiwany sezon porzeczkowy. Od kilku dni pierwsze skupy kupują porzeczkę czerwoną. W przyszłym tygodniu handel tymi owocami rozpocznie się na dobre.

Sezon na porzeczkę czerwoną dopiero się zaczyna. Ze względu na nietypowe warunki pogodowe zbiory owoców tego gatunku, podobnie jak i innych rozpoczęły się o około dwa tygodnie później w porównaniu do roku ubiegłego.

Większość firm deklaruje chęć zakupu owoców tego gatunku dopiero od przyszłego tygodnia, kiedy to podaż owoców na rynku wzrośnie. Dziś jednak znalazły się już pierwsze skupy, które rozpoczęły handel porzeczkami czerwonymi.

Jak na razie cena jest jeszcze niepewna i bardzo zróżnicowana – wahająca się do 1,20 do 1,70 zł/kg. Większa stabilizacja cenowa nastąpi dopiero w przyszłym tygodniu. Może się wówczas okazać, że w firmach gdzie obecnie ceny są na poziomie powyżej 1,50 zł/kg ceny spadną. Już słyszy się bowiem komentarze skupiarzy, że 1,60 czy 1,70 zł/kg to stanowczo za dużo. Wszystko wyjaśni się w przyszłym tygodniu kiedy ruszy skup surowca w przetwórniach.

Podobne
Porzeczka czarna
2013-06-18 12:05
Obawy przed nadchodzącym sezonem
Niedługo rozpocznie się sezon na porzeczkę czarną. Choć owoce zielenią się jeszcze na krzewach wrzawa wokół cen jest coraz większa.
czytaj więcej
Czarna porzeczka
2013-06-06 10:47
Perspektywy dla czarnej porzeczki
O perspektywie uprawy czarnej porzeczki opowiada Marian Gąsior, prezes Sieradzkiego Zrzeszenia Producentów Owoców.
czytaj więcej
Czarna porzeczka
2013-05-07 09:39
Znów kłamią w sprawie porzeczki?
Zdaniem członków Stowarzyszenia Plantatorów Czarnych Porzeczek informacje na temat dobrej kondycji wszystkich roślin po zimie są przesadzone i mało precyzyjne.
czytaj więcej
Komentarze
2013-06-29
A jaką cenę proponują te niby skupy,bo ja nie słyszałem że ktoś obecnie kupował?
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.