Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 27 luty 2020. Od wczoraj dodano 3278 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Po ile „książę”?

Po ile „książę”?

  |   Źródło:
Ceny jabłek rosną. Droższe są i „czerwoniaki” i Idared. A jak wygląda sytuacja cenowa jabłek odmiany Red Jonaprince?

Podwyżki cen jabłek eksportowych jakie mają miejsce w ostatnim czasie na polskim rynku, dotyczą praktycznie wszystkich odmian, między innymi czerwonego sporu odmiany Jonagold - Red Jonaprince, popularnie zwanego „Princem”.

Ceny jabłek tej odmiany w ostatnim czasie wzrosły średnio o 10 groszy na kilogramie. Gdzieniegdzie cena wzrosła o 20 groszy na kilogramie, wszystko jednak zależy od chwilowego zapotrzebowania na te owoce.

A jak obecnie wygląda sytuacja cenowa Red Jonaprince? Jeszcze w trzeciej dekadzie lutego Prince w kalibrze 70+ skupowany był w cenie 1,30 - 1,50 zł za kilogram, przy czym najwięcej firm płaciło 1,40 zł za kilogram. Dziś dla Red Jonaprince obowiązują ceny na poziomie 1,40 do nawet 1,60 zł za kilogram, a najczęściej spotykaną ceną jest 1,50 zł za kilogram. Firmy, które kupują jabłka na gotowo płacą za spaletowanego, przygotowanego do wysyłki Red Jonaprince w granicach 1,60 - 1,80 zł za kilogram (jabłka w kalibrze 70+).

 

 

Podobne
Coraz wyższe oferty
2017-02-28 14:06
Coraz wyższe oferty
Na rynku jabłek eksportowych panuje spore ożywienie. Sadownicy cieszą się z podwyżek cen, a eksporterzy dosłownie polują na jabłka. Czy tak już zostanie?
czytaj więcej
Ukraina: ceny jabłek nadal niższe niż rok temu
2017-02-27 14:03
Ukraina: ceny jabłek nadal niższe niż rok temu
Co się dzieje na ukraińskim rynku jabłek deserowych? Jakie obowiązują dzisiaj ceny, a jak jest z popytem na owoce?
czytaj więcej
Prognoza tegorocznych zbiorów jabłek na półkuli południowej
2017-02-27 11:17
Prognoza tegorocznych zbiorów jabłek na półkuli południowej
WAPA opublikowała najnowsze dane prognozujące wielkość zbiorów jabłek i gruszek na półkuli południowej w bieżącym, 2017 roku. Dziś przedstawimy dane dotyczące szacowanej wielkości zbiorów jabłek, a za tydzień zaprezentujemy dane dla zbiorów gruszek.
czytaj więcej
Coraz lepiej w eksporcie
2017-02-24 15:45
Coraz lepiej w eksporcie
Z rynku jabłek płyną coraz lepsze wieści. Duży eksport, wyższe ceny. Wiele wskazuje na to, że mimo słabego początku będzie to dobry sezon dla sadowników - podaje Agrobiznes.
czytaj więcej
Taki trochę „nadczerwoniak”
2017-02-24 12:08
Taki trochę „nadczerwoniak”
Zainteresowanie jabłkami odmiany Alwa jest relatywnie wysokie. Podaż owoców względem podaży „czerwoniaków” z kolei nieduża, co przekłada się na ceny.
czytaj więcej
Wysokie zbiory Gali?
2017-02-23 11:12
Wysokie zbiory Gali?
Wstępne szacunki dotyczące produkcji jabłek odmiany Gala w krajach półkuli południowej są optymistyczne.
czytaj więcej
Sytuacja Mutsu, a Golden Deliciousa
2017-02-22 15:33
Sytuacja Mutsu, a Golden Deliciousa
Odmiany Golden Delicious oraz Mutsu należą do wspólnej grupy jabłek, umownie zwanej „jabłkami białymi”. Ich sytuacje na rynku w tym sezonie jest jednak skrajnie różna.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.